Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danıştay saldırısındaki sır

08.09.2009 13:17
Danıştay'da çalışmayan kameranın altından ilginç bağlantılar çıktı. OYAK Güvenlik'in başındaki Albay, Yavuz Ataç ile MİT'te çalışmış!
Danıştay davasının Ergenekon'la birleştirilmesinden sonra mahkeme, Danıştay binasını korumakla yükümlü OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri (SGS) AŞ'de görevli kişilerin isim ve adreslerini istedi.

Bunun üzerine gözler şirket yöneticisi olduğu söylenen Orhan Çoban'a çevrildi. Saldırıdan sonra eski MİT Müsteşarı Mehmet Eymür, Alparslan Aslan'a ait kamera kaydının Çoban tarafından silinmiş olabileceğini ima etmişti. Eymür ayrıca, mahkemenin araştırılmalarını istediği MİT'çi Kâşif Kozinoğlu, Yavuz Ataç ile Orhan Çoban'ın Özel Kuvvetler'den MİT'e gelen ekipte birlikte olduklarını öne sürmüştü.

Mehmet Eymür ayrıca, kendisine ait olan internet sitesinde, Kâşif Kozinoğlu, Yavuz Ataç ve Orhan Çoban'ın Özel Kuvvetler'den MİT'e gelen ekipte birlikte olduklarını ve Korgeneral Kemal Yılmaz Paşa'nın MİT'in başında görevlendirileceği düşüncesiyle ona yardımcı olduklarını öne sürüyor. Hatta Eymür, Yavuz Ataç ile Orhan Çoban arasında makam kavgasının da çıktığını iddia ediyor.

Orhan Çoban'ın MİT Müsteşarı olacağı öngörüsüyle yardımcı olduğu Kemal Yılmaz Paşa ismi de Mehmet Eymür'ün açıkladığı Yeşil'in ifadesinde yer alıyor. Buna göre, Kemal Yılmaz Paşa'nın Genelkurmay'da Daire Başkanı olduğu ve emekli Orgeneral Çevik Bir'in ekibinde yer aldığı biliniyor. Yılmaz'ın ekibinde yer alan Yavuz Ataç'ın ismi birinci Ergenekon iddianamesinde de yer alıyor. Ergenekon davasında yargılanan Sedat Peker, kendisine ait telefon kayıtlarında sık sık Yavuz Ataç, Veli Küçük ve Korkut Eken'in arasını düzeltmek için uğraştığını söylüyor. Aynı zamanda Alaattin Çakıcı'ya kırmızı pasaport vermekle suçlanan eski MİT'çi Yavuz Ataç, Danıştay davasında azmettirici olduğu iddia edilen Muzaffer Tekin'le birlikte bir cenazede bir araya gelmişti.

Kâşif Kozinoğlu ismi ise Sauna Çetesi lideri Kasım Zengin'e verildiği iddia edilen "gerektiğinde yardımcı olun" yazan ve MİT imzalı bir kartı imzalayan kişi olduğu şeklinde gündeme gelmişti. Eski MİT'çi olan Kozinoğlu, aynı zamanda Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda iken 1992'de Azerbaycan'da Ergenekon sanığı Levent Göktaş'la birlikte görev yapmıştı. Diğer yandan, Kozinoğlu aynı zamanda Ergenekon iddianamesinde de yer alıyor. Gizli tanık Kıskaç'ın ifadesinde, Kozinoğlu'nun Alaattin Çakıcı'ya "Reis" diye hitap ettiğini ileri sürüyor.
Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri