Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyaca ünlü oyuncu namaza durdu

09.09.2010 12:47
Cehennem Silahı, Testere, Tetikçi, 2012 gibi filmlerin yıldızı Danny Glover ilk kez bir Müslümanı canlandırdı. Glover, 'New York'ta Beş Minare' filminde takke takıp namaz kıldı.

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Danny Glover, Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini yaptığı 'New York'ta Beş Minare' filminde Amerikalı zenci Müslüman bir lider olarak sinema izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.  Haluk Bilginer ve arkadaşlarıyla namaz kılan Glover'ın filmin Ayasofya Camii'ndeki  çekimlerinde ve semazenlerin yer aldığı sahnelerde büyülendiği öğrenildi. Toplam altı hafta sette kalan Glover, hem New York'ta hem de Türkiye'de kamera karşısına geçti ve mütevazi kişiliğiyle tüm ekibin kalbini kazandı.

Başrollerinde Haluk Bilginer Mahsun Kırmızıgül, ve Mustafa Sandal'ın oynadığı filmde  Danny Glover'ın yanı sıra, Gina Gershon, Robert Patrick gibi yabancı oyuncular da rol alıyor. Kadroda ayrıca Eşref Kolçak, Ali Sürmeli, Zafer Ergin, Hüseyin Avni Danyal, Salih Kalyon, Murat Ünalmış, Onur Ünsal ve Suna Selen gibi oyuncular yer alıyor. Film, 5 Kasım 2010'da vizyona girecek.

Bu haber toplam 1876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri