Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dar gelirliye 5 TL'ye internet

14.09.2009 09:59
Düşük tarifeli 'sosyal internet' paketini onaylandı. 5 TL'ye internet imkanı...
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türk Telekom'un, Anadolu'daki dar gelirli ailelere yönelik, düşük tarifeli 'sosyal internet' paketini onayladı.

Paket, kalkınmada öncelikli 50 ilde internet kullanımını yaygınlaştırmayı, toplumun geniş kesimini internetle tanıştırmayı amaçlıyor.

BAĞLANTI HIZI DÜŞÜK KOTA SINIRLI
Telekom, aynı hizmeti alternatif operatörlere de toptan satış fiyatı üzerinden verecek. Ancak, söz konusu indirimli tarifede hız ve kota düşük olacak. İnternete bağlantı hızı 512 kilobit ve her bir aboneye ayrılacak kota da 512 megabit olarak düzenlenecek. BTK yetkilileri, "Bu tarife, interneti az kullanan, dar gelirli aileleri hedefliyor. Bu nedenle bağlantı hızı düşük, kota diğer paketlere göre sınırlı." açıklamasını yaptı. BTK yetkilileri, paketin aylık ücreti konusunda net bir bilgi vermedi. Diğer paketlere göre, daha ucuz olacağını ifade etmekle yetindi. BTK yetkilileri, Türk Telekom'un bu hizmeti, alternatif servis sağlayıcılara da vereceğine dikkat çekerek, "Telekom, bu hizmeti alternatif servis sağlayıcılara toptan satış fiyatı üzerinden verecek. Servis sağlayıcılar da bunu kullanıcılara sunacak." dedi.

4G'lık paketin 27 lira olduğu kabul edildiğinde sosyal paketin 5-6 TL civarında olduğu tahmin ediliyor...

Bu haber toplam 1920 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri