Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DARBEci ve CUNTAcılar için DUA

31.12.2009 22:37
Adalet Platformu, darbeci ve cuntacılar için dua edecek.
Adalet Platformu, darbeci ve cuntacılar için tüm Türkiye'de aynı anda dua edecek. Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, yarın tüm Türkiye'de saat 13.00'te darbeci ve cuntacıların ıslah olmaları için Allah'tan yardım dileyeceklerin söyledi. Duadaki amaçlarının beddua etmek olmadığını kaydeden Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, duada darbecilere Allah'tan hidayet dileyeceklerini ifade etti.
 
Yaşanan darbe girişimlerinin hak ve hukukta yeri olmadığını hatırlatan Çevik, “Bizim amacımız beddua etmek değil. Biz Allah'tan ilk önce hidayet istiyoruz. Darbe bu toplumun insanına ve ülkemize çok zarar vermiştir. Mü'minin duadan başka silahı yok” dedi.

TÜM TÜRKİYE'DE AYNI ANDA DUA
Türkiye'de birçok ilde aynı anda dua edileceğini belirten Çevik, şöyle konuştu: “Başta İstanbul, Ankara gibi büyük illerin liderliğinde Türkiye'nin birçok şehrinde darbeci ve cuntacılara karşı ortak dua yapacağız. Rabbimizden darbeciler için hidayet dileyeceğiz.” 

Adem Çevik, yapacakları duanın içeriğini ise şu şekilde açıkladı: “Allahım içimizdeki beyinsizler yüzünden ve zulme sessiz kalan sessiz şeytanın yüzünden bizi helak etme, Allahım lanet darbecilere hidayet ver. Hidayet vermezsen kahret, adil hukukçularımıza cesaret ver.”
Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri