Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Darbe istemiyor

15 Temmuz 2008 / 13:13
Sinan Aygün hapishaneden çıktıktan sonra ilk geniş açıklamasını ATO'da yaptı. Aygün "darbelere" demediğini bırakmadı. İşte sözleri ve video kayıtları...

Ergenekon soruşturması kapsamında dün serbest bırakılan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, ''Darbe, darbecilik kelimeleri benim lügatımda yok. Mahkeme kararıyla aklanacağımdan hiç kuşku duymuyorum'' dedi.

14 gündür tutuklu bulunan Sinan Aygün'ün dün serbest bırakılmasıyla, ATO Genel Kurulu bugün olağanüstü toplandı.

Burada bir konuşma yapan Aygün, ilk defa hakim karşısına çıktığını ve bundan dolayı utandığını söyledi.

"Demokrasinin ülkemiz için tek düzen olduğuna inanan bir başkanım" diyen Sinan Aygün, "Bugüne kadar demokrasiden, hukuktan hiç ayrılmadım. Bunu yaparken de mevcut yasalar çerçevesinde işlerimi sürdürdüm" dedi.

Aygün, Anayasal düzenin zedelenmeden sürdürülmesinin Türkiye için çok önem taşıdığının bilincinde olduğunu belirtti.

Aygün, "Hakkımdaki iddiaların yargı sürecinde açığa çıkacağından ve mahkeme kararıyla aklanacağımdan hiç kuşku duymuyorum, Türk yargısına sonuna kadar güveniyorum. Hakimlerimizin titiz bir inceleme yapıp adil bir karar vereceğine inanıyorum" ifadesini kullandı.

Aygün, "Darbecilik, darbe kelimeleri benim lügatımda yok. Bu tür eylemlerin en çok Türk iş alemine zarar verdiğinin bilincinde olan bir insanım. 12 Eylül'den sonra kesintileri gördük, yaşadık. Ama yapanlara birşey olmadı" diye konuştu.

Darbelerin Türkiye'ye çözüm getirmeyeceğini söyleyen Aygün, devletin 14 gün boyunca misafiri olduğunu, hak etmeden devletin ekmeğini yediğini ve hellallik istediğini söyledi.

Aygün, "Dostlarımı çok daha iyi tanıdım. Benim hissettiğim kadarıyla hiçbir düşmanım yokmuş" ifadesini kullandı.

Kaynak:
Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri