Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Darbe Konuşmaları Yapan başkomiser açığa alındı

06 Haziran 2008 / 07:46
Bir gün önce gözaltına alınan Behiç Gürcihan ile bilgisayar ortamında darbe konuşmaları yaptığı iddia edilen başkomiser, açığa alındı.
İsmi açıklanmayan başkomiserin bilgisayarında yapılan ilk incelemelerde Ergenekon Operasyonu'na ilişkin bazı belgelerin bulunduğu iddia edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nde görevli bir başkomiser açığa alınarak hakkında soruşturma başlatıldı.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan acikistihbarat.com internet sitesinin sahibi Behiç Gürcihan'ın, bilgisayar kayıtlarını takip eden polis, yeni bir bağlantıyı ortaya çıkardı. Araştırma sonunda Gürcihan'ın sanal ortamda bir başkomiser ile bazı konuşmalar yaptığı belirlendi. Bunun üzerine araştırma derinleştirilerek Gürcihan'ın konuştuğu kişiye ulaşıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde görev yapan bir Başkomiser'in, Gürcihan ile konuştuğu belirlendi. Bilgisayar kayıtlarının deşifre edilmesiyle konuşmaların içeriğine de ulaşıldı. Gürcihan ile başkomiserin bilgisayar ortamında darbe içerikli konuşmalar yaptığı iddia edildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından başkomiser görevden el çektirilerek açığa alındı. Hakkında soruşturma açılan başkomiserin bilgisayarı da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde incelemeye alındı.

Başkomiserin bilgisayarında yapılan ilk incelemede Ergenekon Operasyonu'na ilişkin bazı bilgi ve belgelerin bulunduğu da ileri sürüldü. Bulunan dökümanların incelendiği ve olayda başka bağlantılar olup olmadığının araştırıldığı öğrenildi. Emniyet Genel Müdürlüğü İstatistik Daire Başkanlığı'nda görev yaptığı öğrenilen başkomiserin ismi açıklanmadı.

Kaynak:
Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri