Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ne yolculuk

30 Nisan 2008 / 06:03
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 18 Nisan tarihinden itibaren İstanbul'da yaşayan çocuklara çeşitli hayvanları tanıtmak ve öğrencilere hayvan sevgisini kazandırmak amacı ile Türkiye'nin tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Darıca H

Çalışmalar kapsamında sevimli hayvan görselleri ile süslenmiş bir otobüs ile İstanbul il sınırları içerisinde bulunan okullardaki öğrencilerin Boğaziçi Darıca Hayvanat Bahçesi'ne ulaşımını sağlayarak, hayvanat bahçesini toplu halde gezme ve eğlenme imkanı sunulacak.

Keyifli bir gün geçirmek için de özellikle çocuklu ailelere farklı bir alternatif sunan Boğaziçi Darıca Hayvanat Bahçesinde 350 çeşit kuş türünün yanı sıra 500 çeşit bitki, 100 çeşit diğer canlılarda bulunmakta. Parkta memeli hayvanlar, sürüngenler ve balıkları da kapsayan pek çok canlı türü kendi doğal ortamlarında yaşamakta. Artık sayılı hayvanat bahçelerinin içerisinde yer aldığı Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği'nin de (EAZA) üyesi olarak kabul edilmiş.

Ziyaretçilerin dünyanın dört bir yanında gelen aslanları, Sibirya kaplanlarını, flamingoları, balıkları ve daha birçok hayvanı hem izleyip hem de panolar aracılığı ile pek çok bilgi edindikleri park, 18 Nisan itibari ile Cumartesi, Pazar günleri hariç 13 Haziran'a her gün saat 10:30 ila 15:00 arasında gezdirilecek.

Kültür A.Ş.'nin organize ettiği bu faaliyetten faydalanmak isteyen ilköğretim okullarının müdürleri ya da öğretmenleri  (0262) 653 66 66 numarayı arayarak taleplerini iletebilirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

 

Bu haber toplam 19796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri