Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Daum Resmen Fenerbahçeli

30.06.2009 15:37
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde Başkan Aziz Yıldırım'ın da katıldığı törenle 3 yıllık resmi imzayı attı.
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, düzenlenen basın toplantısıyla Sarı-lacivertli kulübe 3 yıllık imza attı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da hazır bulunduğu imza töreninin ardından Christoph Daum'un kısa bir süre Türkçe konuşması dikkat çekti.

Daum daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluyla birlikte sarı-lacivertli takımı iyi yerlere getirmek istediklerini belirterek, “Bir söz vermek var, bir de sözünü tutmak. Bizim için daha önemli olan şey sözümüzü tutmak” dedi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın 1907 tribününde düzenlenen imza töreninin ardından soruları yanıtlayan Alman çalıştırıcı, birlik ve beraberliğin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Yönetim ve kulüple, başkanımızla birlikte bu kulübün geleceğini iyi yerlere getirmek istiyorum. Bir söz vermek var; ikincisi bizim için daha önemli olan şey sözümüzü tutmak. Benim çalışma alanım futbol sahasıdır. Şunu diyebilirim ki tüm kulübümüze futbolcularımıza en iyi şekilde destek verip yardım edeceğim. İlk başta Türkiye'de başarılı olmak için çalışıp daha sonrasına bakacağız. Beraberlik benim için çok önemlidir. Hepimiz birlikte olur beraber çalışırsak Fenerbahçe'yi en güzel yerlere getireceğiz.”

“AKLIM HEP BURALARDAYDI”


Daha önceki dönemde Türkiye'den ayrılırken ciddi bir travma yaşadığı hatırlatılarak yöneltilen bir soruya Daum, “Fenerbahçe'yi terk ettiğiniz zaman bu normal bir şey değil, büyük bir acıdır. Aklım hep buralardaydı” şeklinde sözlerle yanıt verdi.

Fenerbahçeli yöneticiler Murat Özaydınlı, Ali Yıldırım ve eski idari menajer Volkan Ballı ile bağlantısının kopmadığını kaydeden Daum, “Herkesin bildiği gibi buradan ayrıldığım zaman hastalığım da vardı. Ayrıldıktan sonra 2 gün sonra ameliyat oldum. Şimdi iyiyim. Ama ben hiç buradan ayrılmadım. Aklım hep buralardaydı. Kalbim her zaman buradaydı. Ben Türkiye'de olmadığım müddetçe Türkiye için temsilcilik de yaptım. Almanya'da hep Türkiye'nin temsilcisi olarak geçindim. Fenerbahçe'de olduğum için çok mutluyum. Burası dünyanın en büyük kulüplerinden birisi” şeklinde konuştu.

“YÜKSEK MOTİVASYONLA GELDİM”


Fenerbahçe'den ayrıldığında eşiyle birlikte düşündüğünü, burada işlerinin bitmediğine karar verdiklerini anlatan Daum, “Yönetimle beraber bizi güzel işler bekliyor, bunları bitirmek istiyoruz” dedi.

Daha yüksek motivasyonla geri döndüğünü anlatan Daum, “Bu yeni görevi almak beni çok çok mutlu ediyor. Yüksek motivasyonla geldim Türkiye'ye. Fenerbahçe'nin başarısı için elimden geleni yapacağım. Bizim için imkanlar süper. Fenerbahçe gibisi yok. Bu imkanları kullanıp başarılı olacağız” diye konuştu.

Elindeki mevcut kadroyu nasıl bulduğu ne gibi talepleri olacağı sorulan Daum, “Yönetim ve ben bir dili konuşuyoruz. Her şeyi bizim camiada konuşacağız, aile içinde konuşacağız. Ondan sonra size dışarıya açıklayacağız. İşime başlamak istiyorum, sonra gereken bilgileri vereceğiz. Biz her gün 24 saat çalışmaya hazırız. Takıma gelince, takımın kişilik kalitesi önemli. Takımın ruhu, takımın karakteri çok önemli. Şuna inanıyorum, Fenerbahçe en güçlü takımı sahaya sürecektir” şeklinde konuştu.

“İLK HEDEFİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU”


Taraftarların Avrupa kupalarında başarı beklentisi belirtilerek yöneltilen soruya Daum, “Planlarımız adım adımdır. 1. adımı yapmadan 3. adımı konuşmak istemiyoruz. İlk hedefimiz Türkiye şampiyonluğudur” diye yanıt verdi.

Fenerbahçe ile anlaşması duyulduktan sonra çeşitli spekülasyonlar yapıldığı ve “Aziz Yıldırım gerektiğinde takıma müdahale edebileceği teknik adamı getirdi” şeklinde yorumların yapıldığı ifade edilerek yöneltilen soruya Daum, “Şu bir gerçektir. Fenerbahçe'nin hedefleri hep en yükseklerdedir. Basında söylediğiniz şeyler galiba şakadır. Öyle bir şey yoktur, olamaz da. Bunu kabul etmiyorum” yanıtını verdi.

Bu arada soruyu duydukları zaman Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi Murat Özaydınlı güldüler.

VOLKAN DEMİREL SORUSU


Bir önceki dönemde kaleci Volkan Demirel ile ilgili düşünceleri hatırlatılıp, yönetim kurulunun hala milli kaleciyle yeni sözleşme için görüşmelerin sürdüğü, bu konuda ne düşündüğü sorulan Daum şöyle konuştu:

“Şimdi geçmiş için konuşmayalım. Bu bizi ileriye götürmez Şu anki duruma bakıyoruz. Ama şu bir gerçektir; biz kimseyi oynamak için zorlamıyoruz. Herkes kalbinde istediği için oynuyor. Bu hedeflerimizi paylaşan bizim yolumuzdan gitmek isteyen bizimle kalabilir.”

Almanya'nın ARD Televizyonu'nun muhabirinin yönelttiği “Almanya'dan niye döndünüz?” sorusuna Daum şöyle yanıt verdi:

“Ben Almanya'da çalışmadım Köln'de çalıştım. Köln küçük, ufak Fenerbahçe diyebilirim. Köln'de de belirli potansiyel imkanlar var ama Fenerbahçe'nin imkanları bambaşkadır tabii ki. En önemlisi burada şampiyonluğa gideceğiz. Benim için en önemlisi insanlardır, sayın başkanımız Yıldırım benim için özel bir insan. Almanya'da kaldığımız sürede onu çok özledim. Aziz Yıldırım gibisi yoktur. Şu da bir gerçek, Fenerbahçe taraftarı beni sanırım yine en güzel şekilde karşılayacak.”

YILDIRIM'DAN KOCAMAN HABERİNE TEPKİ


Aziz Yıldırım medyada Aykut Kocaman ile ilgili yer alan bir habere de çok üzüldüğünü ifade ederek, “Aziz Yıldırım 3 yıllık şampiyonluk sözü vermiştir bu çalışmalar doğrultusunda Aykut Kocaman'ı da göreve getirmiştir. Avrupa'daki sportif direktörlük için zaman gerekir, Aykut da bu süreyi kullanacaktır. Bu haber hem bana hem Aykut'a hakarettir. O burayı hak ettiği için gelmiştir. Hak ettiği için biz onu bu göreve davet ettik” şeklinde konuştu.

Samandıra'da yeni bir ekip kurulduğunu yeni bir ruh olacağını anlatan Yıldırım, eski idare menajer Volkan Ballı'nın yeni dönemde kulüp içinde görev alacağını bildirerek, “Volkan ileride çok iyi yerlere gelecektir. Bunu polemik haline getirmeyelim” dedi.

Daum'a güvendiklerini, hem Türkiye'de hem Avrupa'da başarıya koşan bir kadro yapacaklarını, çalışmaların sürdüğünü anlatan Yıldırım, “İstekleri doğrultusunda eksiklerimiz varsa transfer yapacağız. Yeni dönem camiamıza hayırlı olsun. İnşallah 3 yıl içinde iyi şeyler yaparız. Tekrar hoş geldin diyorum. Burası onun evidir, evine hoş geldin diyorum” şeklinde konuştu.

Diğer yandan imza törenini Daum'un eşi Angelica da izlerken, Alman çalıştırıcının sözleşmeyi imzalayacağı kalem ilk iki denemede yazmadı. Daum yan taraftaki küçük bir kağıda karalama yaparak kalemin ucunu açtı.

Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri