Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ve Daum konuştu!

07.07.2010 14:26
Fenerbahçe ile sözleşmesi karşılıklı feshedilen teknik direktör Christoph Daum, sabah Miniatürk'ü gezdi.

Ve Daum konuştu!

Fenerbahçe ile sözleşmesi karşılıklı feshedilen teknik direktör Christoph Daum, sabah Miniatürk'ü gezdi.

Türkiye'den ayrılmadan önce Sütlüce'deki Miniatürk'ü gezen ve burada basın toplantısı yapan Daum, önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Alman teknik adamın Mehmetçik Vakfı'na yaptığı bağış ile ilgili tören düzenlenirken, Mehmetçik Vakfı; kendisine hassasiyeti ve duyarlılığı için teşekkür etti.

Alman hocaya rozet takılıp bir de şilt takdim edilirken, Daum ise "Ailemin Türkiye'ye bağlılığımdan ötürü Mehmetçik Vakfı'na ufak bir bağışta bulundum" demekle yetindi.

Daha sonra Fenerbahçe ile ilgili soruları yanıtlayan tecrübeli teknik adam kulüp içindeki ikibaşlılığın zarar verdiğini yineledi.

Daum sözlerine şöyle başladı: "Aykut benim için çok iyi bir profesyonel antrenördü. Devamlı bir antrenör gibi düşünüp hareket etmiştir. Hiç bir kulüp 2 antrenör tarafından yönetilemez. Şu anda Aykut Kocaman antrenörlük koltuğuna oturdu. Başarılı olmasını ve şampiyonlar ligine katılabilmesini temenni ederim. Benim Fenerbahçe'de çalıştığım 4 yıllık süre içinde bir çok başarıya imza attım. İnşallah daha da iyi başarılar elde ederler.

Fenerbahçe büyük imkanlara sahip. Ama maalesef ben artık yokum. Aziz Yıldırım bu yola benimle devam etmek istemedi. Bunu da saygıyla karşılıyorum, bu onun hakkı. Yapılacak 3-4 katkı ile Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmesi için hiç bir engel yok. Seneye Süper ligde şampiyon olmaları için de bir engel yok.

YARDIMCILARININ HAKLARINI SAVUNDU

"Benim isteğim yardımcılıklarımı yapan Ayhan Tumani ve Holger'e de aynı imkanların sağlaması. Ben sözleşmemi feshederken çok büyük fedakarlık yaptım, iki yardımcımın da hakkını ödenmesini temenni ederim."

"AYKUT İLE GÖRÜŞEMEDİM"

"Aykut Kocaman ile görüşme imkanı yaratmadılar. Menajer Hasan Çetinkaya vasıtasıyla ve Başkan'a bildirerek Aykut ile görüşmek istedim ama sonuç alamadım. Çalıştığınız süre içinde fotoğrafımız neden yok sorunuza gelince; buna dikkat etmedim hiç.

Vardır aslında kulüpte. Ama fotoğraf olsa da bu beraber ve anlaşarak çalıştığımızı ispat etmez. Bundan sonra Fenerbahçe için hep iyi şeyler konuşmak istiyorum. İnşallah Fenerbahçe için bundan sonra hep iyi şeyler yazılır."

"HER TÜRLÜ BERABERLİKTE İYİ VE KÖTÜ GÜNLER OLABİLİR"

Alman hoca, Başkan Aziz Yıldırım'ın çalıştığı her teknik adam ile sorun yaşamasının nedeni ne olabilir ? sorusuna ise "Her türlü beraberlikte iyi ve kötü günler olabilir" yanıtını verdi.

Bir soru üzerine, "Aziz Yıldırım hiç bir zaman kadroya karışmadı" diyen Daum, "Başkan soyunma odasına indiği zaman sadece ve sadece Fenerbahçeli futbolculara katkıda bulunmak için inmiştir. O pozisyonlarda bize yardım etme düşüncesi vardı.

Öte yandan "Ben futbolcularımla hep iyi ilişkiler içindeydim" diyen Daum zaman zaman tartışmaların veya dargınlıkların olduğunu sonra hep durumu düzelttiklerini ve oyuncularının kendisinden özür dilediği durumların da olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri