Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dava Heyeti'nin Gizli Buluşması

25 Temmuz 2008 / 10:28
Ergenekon iddianamesini inceleyen ve kabul edilmesi halinde yargılamayı yapacak olan mahkeme başkanı, savcılarla birlikte pazartesi gizli bir ziyaret yaptı.
Abdurrahman Şimşek'in haberi

Ergenekon iddianamesini inceleyen ve kabul edilmesi halinde yargılamayı yapacak olan mahkeme başkanı ile bir üyesinin savcılarla birlikte gizlice Silivri Cezaevi'ne gittikleri ve hazırlıkları teftiş ettikleri ortaya çıktı.

Hâkim ve savcıların ziyareti Ergenekon iddianamesinin mahkemece kabul edildiğinin işareti olarak yorumlandı. İddianamenin sunulduğu İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, hâkim üye Sedat Sami Haşıloğlu ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin ve başsavcı vekili Turan Çolakkadı geçtiğimiz pazartesi gizlice Silivri Cezaevi'ne gitti. Hâkim ve savcılar, ziyaretleri farkedilmesin diye korumalarını bile yanlarına almadı. Sultanahmet Adliyesi'nde buluşan dörtlüye soruşturmayı yürüten savcılar Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın katılmadı.

SALONLARI İNCELEDİLER

Adliyenin arkasından bir cezaevi aracına binen heyet Silivri'de cezaevi müdürü tarafından karşılanarak doğrudan duruşma salonlarının olduğu bölüme gitti. Davanın kabulü halinde, duruşmalar için yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen heyet yine gizlice Sultanahmet Adliyesi'ne döndü. Adliye kaynakları, bu ziyaretin mahkemenin iddianameyi reddetme seçeneğinin ortadan kalktığına ilişkin bir işaret olduğu görüşünde birleşti.

Kaynak:
Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri