Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'dan Pakistan'a başsağlığı

10.06.2009 17:12
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Pakistan'ın Peşaver şehrinde dün gerçekleştirilen terörist saldırıyı şiddetle kınadı.
Aralarında mültecilere yardımla görevli Birleşmiş Milletler (BM) personelinin de bulunduğu 11 kişinin hayatını kaybetmesine ve 70 kişinin yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı, "Türkiye, insanlığa karşı suç olan terörizmin bertaraf edilmesi için küresel düzeyde etkin işbirliği ve uluslararası dayanışmanın gereğini her zaman vurgulamaktadır" açıklamasını yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin dost ve kardeş Pakistan halkının yaşadığı acıları yürekten paylaşıldığı belirtilerek, "Bu vesileyle, kardeş Pakistan'ın terörizm ve aşırıcılıkla mücadelesine verdiğimiz desteği; Pakistan halkı ve hükümetiyle dayanışmamızı kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha vurguluyoruz" denildi.

Resmî bir ziyaret için Pakistan'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Pakistanlı muhataplarına başsağlığı dileklerini iletti. Bakan Davutoğlu, saldırılarda BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) personelinin de hayatını kaybetmesi ve Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı olması sebebiyle BM'nin Pakistan'daki temsilcisi Fikret Akçura'ya da taziye ziyaretinde bulundu
Bu haber toplam 804 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri