Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu partileri bilgilendirecek

11.09.2009 10:28
Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu'nun güncel dış politika konularına ilişkin TBMM'de bilgilendirme turu başlatacak.
Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu'nun dış politika gündemine ilişkin görüş alış verişinde bulunmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve siyasi parti liderlerine ziyaretler gerçekleştireceği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Davutoğlu'nun eylül ayı sonunda New York;ta yapılacak BM Genel Kurulu ve hemen ardından başlayacak TBMM yeni yasama döneminden önce siyasi parti liderleriyle bir araya gelme arzusunda olduğu belirtildi.

Görüşmelerde, başta Türkiye-Ermenistan ilişkileri olmak üzere, Kafkaslardaki son gelişmeler ve diğer güncel dış politika konularında bilgilendirme ve görüş alış verişinde bulunulacağı belirtilen açıklamada, Davutoğlu'nun bu bilgilendirme turuna yarın TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'le yapacağı görüşme ile başlayacağı kaydedildi.

Açıklamada, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun göreve gelmesinin hemen ardından da siyasi parti genel başkanlarını ziyaret ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de Dışişleri Komisyonu üyeleri ile bir araya geldiği anımsatılarak, bu görüşmelerde de mutabık kalındığı üzere, Davutoğlu'nun, TBMM ve muhalefet partileri ile dış politika konusundaki istişarelerini sürdürme niyetinde olduğunun altı çizildi.

gazeteport


Bu haber toplam 1296 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri