Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Delege Seçimlerine Hile Karıştı

21.11.2009 11:49
Kongre sürecinde bulunan CHP'nin delege seçimlerine hile karıştı.

İzmir'in Balçova ilçesindeki seçimde, yoğun bakımda yatan bir kişi adına oy kullanıldığı öne sürülüyor.

Mahalle Yeni Asır Gazetesi'nin haberine göre kendi spor yazarlarından, geçen hafta suni kalp takılan ve şu anda yoğun bakımda bulunan Çağatay Çağlar adına oy verildi. Bunu üzerine CHP ilçe yöneticilerinin bir kısmı duruma itiraz ederek, seçimlerin iptalini istedi. CHP Balçova İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Elif Sönmez, "Bu kadar tanınan bir kişi adına bile bu yapıldı. Seçimin adil ve haklı olduğunu kim iddia edebilir? Bu seçimlerin bir an önce iptal edilerek yenilenmesi gerekiyor." dedi.

Hülya Çağlar da eşinin yoğun bakımda olduğunu doğrulayarak, doktorların yanına girilmesine bile yasak koyduğunu aktardı. Bunun yanında Rıza Bayat isimli bir CHP'li de Balçova İlçe Başkanlığı'na müracaat ederek, sahte imzayla kendi adına oy kullanıldığını söyledi. Sandık kurulu başkanlığına verilen başka bir dilekçede ise imzalarla oy pusulası sayısının birbirini tutmadığı iddia edildi. Boş zarfların yeniden sayılması istenmesine rağmen kabel edilmediği belirtilerek, seçimin iptal edilmesi gerektiği vurgulandı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir CHP ilçe yöneticisi de delege seçimlerini geçen hafta yapacaklarını fakat İzmir İl Başkanlığı'ndan gelen talimatla ertelediklerini açıkladı. Seçime ortak listeyle gittikleri halde hile karıştığını ifade etti.

İddiaları reddeden CHP İzmir İl Sekreteri Hüseyin Mutlu Akpınar ise şunları söyledi: "İl Yönetim Kurulu üyelerimiz Yalçın Erdoğan ve İnanç Nurlu, seçimi denetlemekle görevliydi. Kimlik kontrolleri yapılarak oy kullanıldı. Kesinlikle bir hile söz konusu değil. Kaldı ki kazanan liste de seçimi 1 oyla almadı. Erteleme isteği ise ilçe başkanımızdan, Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut'un vefatı sebebiyle geldi."

Bu haber toplam 974 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri