Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirel hakkında şoke eden iddia

04.11.2009 00:14
Gece yarısı yayınlanan 27 Nisan e muhtırası Ankara da bir büroda hazırlandı.
Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın "ben yazdım" dediği bildiri için Tarımcıoğlu, "Muhtıranın bir bölümünü Yaşar Büyakanıt yazdı.

Önce Ankara'da bir büroda 14 Nisan- 27 Nisan tarihleri arasında bir muhtıra taslağı hazırlandı. Bu taslak, Genelkurmay Başkanı'na verildi. 14 Nisan'da Büyükanıt, cumhurbaşkanıyla ilgili "sözde değil özde laiklik" lafları etti, ondan sonra muhtıra taslağı hazırlandı.

Bu taslağa Büyükanıt bazı montajlar yaptı" dedi. Taraf gazetesine konuşan Emekli askeri savcı Tarımcıoğlu "Muhtıranın diğer kısmını kim yazdı" sorusuna da "Ekibin içinde İsmail Hakkı Karadayı Paşa ve Aytaç Yalman var.Hatta onlardan daha rütbeli birisi de var" dedi.

"Bu Cumhurbaşkanı demektir... Demirel mi var" sorusuna da da Tarımcıoğlu "Evet" karşılığını verdi. Tarımcıoğlu iddiasına şöyle devam etti: "Muhtıranın dışarıda hazırlandığı bilgisi benim şahsi araştırmam ve duyumumdur. Ankara Kuleli Sokak'taki hepinizin bildiği çok meşhur bir ofis adlî gelişmeler dolayısıyla alelacele kapatıldı." Süleyman Demirel, cumhurbaşkanlığı süresinin sonunda Kuleli Sokak'ta bir ofis açmıştı. Bu ofis geçtiğimiz aylarda kapatılmıştı.

Demirel 9 yıl kaldı

Demirel, kayınbiraderi Ali Şener'e ait Gaziosmanpaşa Kuleli Sokak 15 numaradaki müstakil binayı 2000 yılının Eylül ayından geçtiğimiz Ocak ayına kadar ofis olarak kullanmış ve birçok kişiyi burada ağırlamıştı.

Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri