Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirel'in Gizli Belge açıklaması

18.06.2009 15:55
Demirel, Taraf'ta yer alan iddiaya ilişkin ''Bu uydurma bir şey ise söylenen lafların hepsi boşa gider, belge ise herkesin söyleyeceği vardır, benim de var'' dedi.
İstanbul'da düzenlenen, ''Dünyadaki Değişimler Işığında Avrasya Nereye Gidiyor'' konulu panele katılmak üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Demirel, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Demirel, bir gazetecinin, ''Taraf Gazetesinde yer alan iddiaya'' ilişkin sorusuna ''Henüz böyle bir belge var mı, yok mu belli değil. Orta yerde böyle bir kağıt var. Bu kağıt bir belge mi, değil mi bu ortaya çıksın bakalım. Yani bu uydurma bir şey ise söylenen lafların hepsi boşa gider, belge ise herkesin söyleyeceği vardır, benim de var'' cevabını verdi.

Demirel, ''Son zamanlarda çok miktarda bu tür belge ortaya çıkıyor, bunlardan bazılarının da sahte olduğu anlaşıldı, bu neyin göstergesidir?'' sorusu üzerine de ''Bu eşyanın tabiatının göstergesidir. Bu çeşit gizli saklı işler olunca böyle olur. Yani bunlar açık ve aleni konuşulan şeyler olmadığı için böyle olur'' diye konuştu.

Süleyman Demirel, ''Bu durumun nasıl önleneceğinin'' sorulması üzerine de ''Açık rejim bunun tek çaresidir'' dedi.

Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri