Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Evet' için istifa ettiler

29.07.2010 21:11
Demokrat Parti Balıkesir Merkez İlçe Başkanı Sedat Ağan ile yönetim kurulu üyeleri, Cindoruk'un aldığı karara tepki göstererek partiden istifa ettiklerini açıkladılar.

DP Balıkesir Merkez İlçe Başkanı Sedat Ağan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, parti olarak referandumda 'Hayır' oyu kullanacaklarını açıklayan Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk'a katılmadıklarını ifade ederek, tepki amacıyla görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Ağan, ''Merhum liderimiz Adnan Menderes'in asıldığı 16-17 Eylül günlerini bayram ilan eden Eski Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan'ın da bulunduğu 'Hayır' cephesinde yer almayı Demokrat Parti misyonuna ihanet olarak algılıyoruz'' dedi.

Kendisiyle birlikte 31 kişiden oluşan yönetim kurulu üyelerinin de görevlerinden ayrıldığını belirten Ağan, Türkiye'de bireyin ve toplumun ötelendiği, kurumların kendilerini daha fazla kurucu iktidar yerine koyduğu bir anlayışın hakim olduğunu ileri sürdü.

Ağan, şunları söyledi:

''Bu anlayışı ters yüz etmek doğru olandır. Halkla devlet arasındaki toplumsal sözleşme olan anayasa, doğru kurallarla yazılmalıdır. Bugünkü anayasa değişikliği, sadece bir başlangıçtır. Türkiye'nin güçlü bir ülke olması için ilk adımdır. Türkiye, bir dönüşüm dönemi yaşıyor. 1960 yılında kurumsallaşan vesayet sisteminin ortadan kalkması için anayasanın değişmesi şarttır.''

Bu haber toplam 1644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri