Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deneyimsiz siyasetçi aranıyor

05 Ağustos 2008 / 17:24
Tuncan Özkan, Bizkackisiyiz.com adlı internet sitesinden ilginç bir çağrıda bulundu. Bakın Tuncay Özkan kimleri siyasete çağırdı...
Tuncay Özkan Bizkackisiyiz.com adlı internet sitesinden okurlarına siyaset yapma çağrısında bulundu. İktidar olmak için yola çıktıklarını vurgulayan Özkan, siyaset yapmak isteyenlerin mail yoluyla kendilerine başvurmalarını istedi. İşte Özkan'ın çağrısının tam metni:

Sevgili yurttaşlarım,

Mustafa Kemal Atatürk'ün size seslenirken bulduğu o güzel adla size seslenmekten, yurtseverliğinizi ve yurttaşlığınızı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Türkiye'nin yeni bir siyaset, yeni siyasetçiler, yeni projeler yoluyla yenilenmesi, başına çöreklenmiş bulunan karanlıktan kurtarılması için sizleri siyasete çağırıyorum.

Yurttaşlarım, hep beraber omuz omuza yeni siyaseti oluştutup AKP iktidarını sandıkta yenmek için, benimle beraber yeni bir siyaset yolculuğunuza çıkmanızı istiyorum. Sizleri siyasete çağırıyorum. AKP ye oy vermiş olun, hangi siyasi görüşten olursanız olun soluyla sağıyla kucaklaşarak, merkez de yeni bir siyasi parti oluşturmalıyız. Türkiye'yi sağ sol kavgasından kurtarıp emperyalizme peşkeş çekenlerin karşılarına çıkmalıyız. Bunun için siyasetten başka yol yoktur. Herkesi bu kavgada bizimle birlikte olmaya, bu yolculuğu birlikte yapmaya, Türkiye için çoğalmaya, çağlamaya: Vatan, namus ve ahde vefayı savunmaya çağırıyorum. Sizi siyasete çağırıyorum.

Hangi ilde, ilçede, beldede siyaset yapmak istediğinizi, hukuki gerekleri için mutlaka özgeçmişinizle birlikte siyaset@bizkackisiyiz.com ePosta adresine gönderin. Etrafınızdaki dostlarınızı, arkadaşlarınızı bu siyasetin içinde yer almasını düşündüğünüz herkesi haberdar edip, siyaset@bizkackisiyiz.com ePosta adresine başvurmaları için çağırın.

Biz halkçıyız, biz devrimciyiz, biz milliyetçiyiz, biz devletçiyiz, biz laikiz, biz cumhuriyetçiyiz, biz anti emperyalistiz, biz hukukun üstünlüğüne inanırız, biz her türlü faşizme ırkçılığa, dil, din, renk ayrımcılığına karşıyız. Biz evrensel insan haklarından yanayız. Biz demokrasiyi halk için istiyoruz. Yurttaşlık bağı bizi birbirimize bağlayan en büyük bağdır. Yoksulluğun kalkacağı, işsizliğin yok edileceği güçlü, mutlu, umutlu, bağımsız Türkiye'yi yaratamak için, sizleri Tuncay Özkan ile yeni partide, yeni siyasete çağırıyorum. Siz değerli yurttaşlarımızı korkunun kırallığını yıkmaya, seçilmiş kralları kovmaya hukuku, demokrasiyi ve özgürlüğü hakim kılacak yeni iktidarı yaratamak için: İktidar olmak için siyasete çağırıyorum. Sizleri karanlığın üzerine bir güneş gibi doğmaya çağırıyorum.

En içten saygı ve sevgilerimle.
Kaynak:
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri