Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ın Asıl Korkusu

13.05.2010 14:07
Baykal istifa etti ancak pazarlık var! Ankara, Baykal'ın pazarlığı tamamlayıp siyasete geri döneceği düşüncesinde ama Baykal'ı asıl korkutan 2. kasette...

Deniz Baykal'ı asıl korkutan ikinci kaset mi?

Deniz Baykal'ın istifasıyla medyada yeni bir polemik başladı. CHP'nin devrik lideri geri dönecek mi dönmeyecek mi?

Gazetecilerin adeta loto oynadığı tartışma CNN Türk ekranlarında da polemik konusu oldu. 5N 1K'da Cüneyt Özdemir'e konuk olan, Engin Cinmen, Sabah yazarı Sevilay yükselir ve Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli Baykal'ın geri dönüp dönmeyeceği konusunda canlı yayında iddiaya girdiler.

Zileli ve Yükselir'in ısrarla 'dönmeyecek' dediği polemikte avukat Cinmen ise aynı ısrarla 'dönecek' dedi. Yükselir'in dile getirdiği bir iddia da hayli dikkat çekiciydi. Baykal, ikinci kasetin sırada beklediğini biliyor ve bunun oluşturduğu baskıyla dönmeyi düşünmüyor.

YÜKSELİR: BAYKAL'A İKİNCİ KASETLE ŞANTAL MI YAPILIYOR?

Ümit Zileli: Ben şunu rahatlıkla söyleyebilirm ki Deniz Baykal kesinlikle geri dönmeyecek. Baykal, öyle tarihi bir adım attı ki CHP'nin de önünü açmış durumda ve bunun farkında. Bu noktadan geri dönmesi gibi bir ihtimal söz konusu bile olmaz. Ben iddiayı severim, 'geri dönecek' diyenlerle iddiaya girmeye de hazırım.

Cüneyt Özdemir: Neyine Engin olsun Bey? Yemeğine olur mu? Ya da kaybeden mesleği bıraksın.

Sevilay Yükselir: 'Varan 2' diye bir laf dolaşıyor ortalıkta. CHP'nin önemli isimleri söylüyor bunu. Çok pis şeyler olduğu söyleniyor o 'varan 2'de. Deniz Bey böyle bir baskı ve şantaj altında olabilir. Neden dönüp böyle bir çıkmaza girsin. Gürsel Tekin'in dediği çok güzeldi bence. 'Ağabeylik yapsın' demişti.

Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri