Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Feneri CHP'ye Cevap Verdi

22.11.2009 20:50
CHP’nin Saldırıları ÜzerineDeniz Feneri’nden Kamuoyuna Açıklama

Bugün bir grup CHP’li, Taksim Meydanı’nda, Ankara Şubemiz, Doğu Anadolu Temsilciliğimiz ve Karadeniz Temsilciliğimizin önünde toplanarak derneğimiz aleyhinde slogan atmış, çalışanlarımızı, bağışçılarımızı ve gönüllerimizi incitecek hakaretlerde bulunmuşlardır.

CHP’lilerin yaptıkları açıklamaların, Deniz Feneri Derneği hakkında suç isnadı ve iftira niteliği taşıdığı görülmektedir.

CHP uzun zamandır siyasi rakipleriyle yürüteceği mücadelesini, maalesef bir yardım kuruluşu olan Deniz Feneri’ne karşı sürdürmektedir. Derneğimize yönelik devam ettirdiği anlamsız mücadelede hukuka aykırı fiil ve eylemleri nedeniyle CHP ve yöneticileri aleyhine başlattığımız hukuk mücadelesi devam etmektedir.

En son CHP ve Deniz Baykal’ın, Deniz Feneri Derneği yöneticileri hakkında yaptığı suç duyurusu Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen takipsizlik kararı ile sonuçlanmıştır.

CHP ve yöneticileri hakkında başlattığımız hukuk mücadelemiz ve CHP’nin Deniz Feneri hakkında yapmış olduğu şikâyete takipsizlik kararı verilmesinin CHP yöneticilerini, Derneğimiz aleyhine yeni bir eylem hazırlığına ittiği kanaatindeyiz.

Deniz Feneri Derneği bir insani yardım kuruluşudur. CHP ise siyasal bir partidir. Biz ısrarla CHP’nin siyasi mücadelesini siyasi muhatapları ile yürütmesini tavsiye ediyoruz.

CHP’lilerin bugün (22 Kasım 2009) gerçekleştirdikleri eylemler, basına yaptıkları açıklamalar açıkça iftira ve hakaret niteliği taşıdığından CHP yetkilileri hakkında her türlü hukuki yollara müracaat edeceğiz.

CHP’nin Deniz Feneri Derneği hakkında yürüttüğü haksız, insafsız mücadele karşısında, milyonlarca bağışçımız ve gönüllülerimiz adına, iyiliğin yaşaması ve güçsüzlerin korunması için 11 yıldır sürdürdüğümüz haklı mücadeleye yılmadan devam edeceğiz.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 Deniz Feneri Derneği
www.denizfeneri.org.tr    0212 414 60 60

Kaynak:
Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri