Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Feneri Doğuyu Aydınlattı

04 Aralık 2008 / 15:39
DOĞU ANADOLU DENİZ FENERİ YARDIMLARI İLE SEVİNDİ
Deniz Feneri ışığı bu kez Doğu Anadolu’yu aydınlattı. Gıda, giyim, temizlik ve kırtasiye seti gibi 1397 ailenin ihtiyaçlarını giderecek yardım malzemeleri Ağrı, Bingöl, Bitlis, Iğdır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Kars, Muş, Tunceli ve Van illerinde dağıtılmaya başlandı.

Deniz Feneri Derneği, yaklaşan kurban bayramı öncesi il il yurdun dört bir yanını dolaşmaya devam ediyor. Bu kez Doğu Anadolu’daki ihtiyaç sahibi aileler için harekete geçen Deniz Feneri yardım dağıtımlarına başladı. Toplam 353 aileye gıda desteğinde bulunan Deniz Feneri, ayrıca eğitim, hasta bezi, temizlik seti gibi yardımlarla Doğu Anadoluluları sevindirdi.

Doğu Anadolu bölgesine ulaştırılan yardımlarla ile ilgili bilgi veren Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Altan, “Yardımlarımızı, başvuruda bulunanların gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını araştırdıktan sonra gönül rahatlığı ile yapıyoruz. Bu iş ile ilgili eğitim almış sosyal inceleme ekiplerimiz var. Yardımlarımızı, Doğu Anadolu bölgemizde de ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz 1397 ailemize ulaştırıyoruz” dedi. Yardımların Deniz Feneri bağışçıları ve gönüllülerinin desteği ile ulaştığını ifade eden Altan, “Yaklaşan kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ailelere kurban eti ulaştırdığımızda daha da mutlu olacağız. Bayram öncesi tamamlanacak yardımların toplam tutarı 322.762 YTL” açıklamasını yaptı.


Kaynak:
Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri