Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Feneri'ne Onur Belgesi

21.01.2010 19:25
Deniz Feneri, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaptırdığı Şehit Er Hanefi Özcan İlköğretim Okulu nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Onur Belgesi’ne layık görüldü.

Deniz Feneri 2009 yılı içinde Gaziantep’te açtığı Şehit Er Hanefi Özcan İlköğretim Okulu ve eğitime katkıları nedeniyle Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce plaketle ödüllendirildi. 

 

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, düzenlediği törenle, Gaziantep sınırları içinde eğitime katkıda bulunan hayırseverlere ve Deniz Feneri'ne, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu adına Onur Belgesi takdim etti.

Deniz Feneri Derneği, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde yaptırdığı ve 28 Mayıs 2009 tarihinde açılışını yaptığı 145 öğrenci kapasiteli 6 derslik, bir anasınıfı ve bir kütüphanenin bulunduğu Şehit Er Hanefi Özcan İlköğretim Okulu dolayısıyla bu belgeye layık görüldü.

Vali Süleyman Kamçı tarafından verilen belgeyi Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz aldı.

Törenden sonra bir açıklama yapan Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “Onur Belgesini Deniz Feneri’ne bağış yapan 1 milyonu aşkın hayırsever ve Deniz Feneri’nin 60 bin gönüllüsü adına aldıklarını belirterek, "Gaziantep'te birçok alanda yardımlarımız devam ediyor. Bunların arasında toplanan bağışlarla yapılan Şehit Er Hanefi Özcan İlköğretim Okulu da var. Bunların dışında Deniz Feneri olarak Dünyada ve Türkiye’de birçok okul inşa ettik, birçok okulun tamiratını boya ve badana işlerini yaptırdık. Türkiye sınırları içinde yaklaşık 5 bin okula yardımlarımız ulaştı. Bu zamana kadar Gaziantep'e Deniz Feneri olarak 1,5 milyon TL'ye yakın yardım ulaştırdık. Bu okulu yaptırdığımız için almış olduğumuz bu belgeyi ödüllerimizin arasında en kıymetli yere koyacağız" dedi.

Törene, plaket alan 15 hayırsever ile Gaziantep protokolü ve basın mensupları katıldı.

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri