Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siteler subay videolarıyla dolu

11.02.2010 13:48
Deniz Kurmay Albay Berk Erden’i intihara götüren video gibi bugüne kadar TSK ile ilgili çok sayıda fotoğraf ve video paylaşım sitelerine yüklendi

Deniz Kurmay Albay Berk Erden’i (50) intihara götüren video gibi bugüne kadar TSK ile ilgili çok sayıda fotoğraf ve video paylaşım sitelerine yüklendi

Bu görüntülerin birçoğu çeşitli yayın organlarında haber oldu. Askerleri zor duruma düşüren videolardan bazıları şöyle:

-  Malatya’deki bir üs komutanlığında görevli subayların UH-1 tipi helikopterle domuz avına çıktığı iddia edildi. 4 şubat 2008 ve 15 ekim 2008’de kaydedildiği belirtilen görüntülerle ilgili Zaman gazetesinde yer alan haberde, komutanlıkta görevli bir albay, bir binbaşı, bir yüzbaşı ve bir üsteğmenin askeri helikopteri görev alanı dışında domuz avlarken kullandığını gösteren videoların internet ortamına sızdığı belirtilmişti.

-  3 Ekim 2009’da bazı internet sitelerine sızdırılan videoda, Amasya’daki bir üste filo komutanı olarak görev yapan binbaşının astsubaylara küfür ve hakaretler yağdırdığı iddia edilen ses kaydı yer almıştı. Videoda ağza alınmayacak küfürler edildiği duyulurken binbaşının emri altındaki astsubaylara eziyet ettiğini söylediği belirtilmişti.  

-  21 Ekim 2007’deki 13 askerin şehit edildiği Dağlıca baskınından 69 gün sonra çekildiği iddia edilen görüntüler Taraf gazetesine haber olmuştu. Toplam 45 dakikadan oluşan kamera kaydında Dağlıca taburunda yapılan yılbaşı eğlencesine ait görüntüler yer alıyordu. Halen Youtube’da bulunan videoda askerlerin sarhoş olması dikkat çekmişti.

-  İnternette halen dolaşan üç ayrı video ise “... Hava Askeri Karargâhı dosyası” başlığıyla sızdırıldı. Videolarda havacı er üniformalı şahısların yemekhane ve yatakhanelerde kadınlarla içki içerken fotoğrafları yer alıyor. Bazı görüntülerde ise tüfeğiyle uyuyan askerler ile rütbeli askerlerin ofisinde ayaklarını masaya dikerek poz veren erlerin fotoğrafları yer alıyor.

-  2008 Şubat ayında Youtube’da yayınlanan bir tuğgenerale ait olduğu belirtilen ses kaydında Kuzey Irak’a yönelik operasyondan 48 saat önce harekâtla ilgili bilgiler yer aldı. Olaydan bir süre sonra dönemin Genelkurmay 2. Başkanı’na ait sağlık raporlarının yine Youtube’dan yayınlanması “Genelkurmay’da casus mu var?” sorusunu akıllara getirmişti.

-  Vakit gazetesinde yer alan bir haberde ise ‘Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki tesislerde mesai saatleri içinde içki masası kurulduğu’ iddia edilmişti. Gazetede yayınlanan fotoğrafta subaylardan oluştuğu iddia edilen bir grubun açık havada bir masa etrafında içki içerken poz verdiği görülüyor.

-  Ergenekon sanığı generallerin de aralarında bulunduğu askerlerin ses kayıtları internete düşer düşmez basında yer bulmuştu

Bu haber toplam 8518 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri