Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Denizli Kaleiçi esnafı kepenk kapattı

24 Haziran 2008 / 12:30
Denizli'deki Tarihi Kaleiçi Çarşısı esnafı, ekonomik sıkıntılar nedeniyle kepenk kapatma eylemi yaptı.
Tarihi Kaleiçi Çarsışı'ndaki bir grup esnaf, yaşanan ekonomik olumsuzluklar ve esnaf borçlanmalarındaki koşullar nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini iddia ederek, kepenk kapattı.

Kaleiçi Çarşısı 472. Sokak'ta toplanan esnaf adına konuşan Denizli Terziler, Konfeksiyoncular, Tuhafiyeciler ve Giyim Sanatkarları Odası Başkanı Atalay Coza, alışverişin yoğun yapıldığı yaz aylarında bulunulmasına karşın, siftah yapamayan esnaf bulunduğunu belirtti.

Yetkililerden, iş yerlerine müşteri göndermelerini değil, şartların eşit sunulmasını istediklerini ifade eden Coza, ''Bunun için en önemli yasalardan biri, Marketler Yasasıdır. Türkiye'deki tüm şehirlere alışveriş merkezi açtırarak her türlü imkanı sunan, evine bir lokma götürmek isteyen esnafa darbe vuran zihniyete karşı olduğumuzu göstermek için buradayız'' dedi.

Mevcut ekonomik programların, vatandaşın her geçen gün borçlanmasına neden olduğunu öne süren Coza, şunları kaydetti:

''Türkiye, AB veya dünya şartları fark etmez. Ne şart olursa olsun, eşit şartlar istiyoruz. Esnafa eşit kredi imkanı sunulmasını istiyoruz. Çünkü biz esnafız ve bu ülkenin ekonomisini ayakta tutan bizleriz. Bizler, memleketin selameti için, gidişatın kötü olduğuna dikkati çekmek için, ahiliğin sosyal sorumluluğunu yerine getirmek için, vatanımızı ve milletimizi sevdiğimiz için buradayız. Devletten şikayetçi olmak Ahiliğe yakışmaz. Ancak tarihinde Ahileri bu kadar zor duruma düşüren politikalar uygulanmamıştır.''

Kaynak:
Bu haber toplam 3096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri