Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Denktaş Gül'den Kimin Affını İstedi!

21 Temmuz 2008 / 10:01
Denktaş, Kıbrıs Barış Harekatı törenlerine katılmak için adaya gelen Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'i kabul etti
Denktaş, Kıbrıs Barış Harekatı törenlerine katılmak için adaya gelen Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'i kabul etti. Denktaş, kabulde, İsen'den Cumburbakanı Gül'e Erbakan affetmesi yönündeki mesajını iletmesini istedi.

Rauf Denktaş, Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı dönemin Başbakanı merhum Bülent Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan'a Kıbrıs Türklerin çok şey borçlu olduğunu söyledi. Erbakan'ın şu anda ev hapsinde bulunduğuna işaret eden Denktaş, Genel Sekreter Mustafa İsen'den Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e şu mesaji iletmesini istedi: " Cumhurbaşkanının af yetkisini kullanmasını biz gönülden diliyoruz. Davasının detaylarını bilmiyorum. Ama affı, yaptığının bağışlanması için değil, yaşı ve sağlık durumu nedeniyle istiyorum. Böyle bir günde güzel olur. Bunu bir mesaj olarak sayın Sayın Cumhurbaşkanına duyurursanız biz de bütün gönlümüzle bunu destekleriz" dedi.
Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri