Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Korkunç olayı Erdoğan anlattı

21.11.2009 13:40
Dersim'de yaşanan tüyler ürpertici anılar Başbakanın ağzından döküldü. Erdoğan yaşanan korkunç katliamı anlattı..

Başbakan Erdoğan Dersim'deki katliamlar sırasında yaşanan bir olayı milletvekilleriyle paylaştı..

Başbakan Erdoğan partisinin Kızılcahamam kampının açılış konuşmasını yaptı.. Hedefinde ise Dersim isyanı ile ilgili "analar ağlasın" anlamında sözler sarfeden CHP'li Onur Öymen vardı.

30 yıldır 81 vilayette gözyaşı döken anaların olduğunu hatırlatan Erdoğan Necip Fazıl'ın Dersim isyanıyla ilgili bir yazısına yer verdi. İşte Başbakan Erdoğan'ın ağzından o korkunç olay:

Dereye saklanan 20 çocuk için öldürün emri

"Necip Fazıl üstad Dersim'deki manzarayı şu kelimelerle ifade ediyor:
'Mazgirt Persemek nahiyesinin halkı doğranmakta. Merhamet sahiplerinden biri bir ile 10 yaş arasında 20 kadar çocuğu alıp bir derenin içine saklamıştır. Vaziyet haber alınıyor. Çocukların öldürülmeleri emri veriliyor. Fakat bu emri yerine getirebilecek kimse zuhur etmiyor.

Emre uyan çıkmıyor

En katı yürekliler bile böyle müdafasız masum yavrulara silah kullanamayacaklarını söylemeye mecbur kalıyorlar. Tecrübe bir kaç defa akamete uğruyor. Ve hayli sıkıntı mevzuu oluyor.

Titreşe titreşe bekleyen çocukları öldürdüler

Nihayet karanlık suratlı bir adam bulunuyor. Ve bir dere içinde titreşe titreşe bekleyen 20 masunun işini bitiriyor. Murat suyunun kandan kıpkızıl aktığını görenler olmuştur.' Üstad Necip Fazıl..

Onların kendi çocukları öldürülmedi

Ne o tablonun savunulacak bir tarafı vardır ne de bugün yaşanan manzaranın. Kurşunların vızıltısını duymuyorlar, gözyaşlarına dokunamıyorlar, acıları hissetmiyorlar.

Analar yine ağlasın diyorlar

Biz analar ağlamasın dedikçe onlar bunu hafife alıyor. 'Anaların gözyaşlarını acılarını abartmayın' diyorlar. 'Geçmişte analar nasıl ağlamışsa bugün de ağlamaya devam etmelidir' diyorlar. Çünkü kendi çocukları böyle öldürülmedi. Çünkü onlar bunu yaşamadı yaşamadıkları için 'yaşasınlar' diyorlar.

Bugünkü nesillere söyleyecek sözleri yok

Gözyaşını gözyaşı ile besliyorlar. Öfkeye öfkeyle karşılık veriyorlar. Dünün nesline söyleyecek sözleri yoktu. Bugünkü nesillere söyleyecek sözleri de yok. Yarınki nesillere de yok.

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri