Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Derviş Baykal'a Mesaja Gönderdi

23 Haziran 2008 / 11:33
AKP’nın kapatılması durumunda yaşanabilecek siyasi gelişmelere ilişkin senaryolarda adı geçen Derviş, Baykal'a mesaj gönderdi.
Zinhi Erdem'in haberi

Kemal Derviş, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a “Yeni oluşum arayışlarında ben yokum” mesajı illetti.

Deniz Baykal, AKP sonrası oluşumun lideri olararak adı geçen ve geçen hafta TÜSİAD’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Derviş’le yaptığı görüşmeyi anlattı: “Balıkesir yollarındaydım. Kemal Derviş Özel Kalem Müdirem Nilgün’ü aradı. Yurt gezisinde olduğumu söylemiş. ‘Olsun, beni mutlaka konuşturun’ demiş. Çok sıkışık durumda olmama karşın ‘telefonun bağlanmasını’ istedim. Seçim otobüsünün içindeyiz. Bir yandan anonslar yapılıyor, bir yandan karşılıklı halkla selamlaşıyoruz. Bir yandan da Kemal bey ile konuşuyoruz. Uzun uzun konuştuk. Gayet açıktı. ‘Ben yeni oluşum işlerinde yokum. Haberin olsun’ diye... ‘Biliyorum, kim neyin, niçin peşinde. Bu daveti (TÜSİAD’in davetini) ekonomi konuşmak için kabul ettim. Ekonomiye şöyle bakıyorum, böyle bakıyorum’ diyerek ekonomiyle ilgili değerlendirmelerini anlattı.
Kritik bir noktaya doğru gidiyoruz. Herkes biliyor ki, temmuz ayında kapatma davasında karar alınacak. Bu adamlar devam edecek mi, yoksa yeni bir tablo mu ortaya çıkacak? Asıl mesele tabii Türkiye’de ekonominin, bu olaylardan etkilenmeden sorunlarını aşmaya yardımcı olacak bir politikayla yönetilmesi. Şimdi bu yok. Sürükleniliyor. Asıl mesele ekonominin kontrol altına alınması ve doğru yönetilmesidir. Onun için ciddi tercihlerin yapılması, kararların alınması lazım.”
Kaynak:
Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri