Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlere Övgü Yağıyor

19 Eylül 2008 / 08:54
Polonya'da düzenlenecek olan Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerine katılmayı garantileyen A Milli Basketbol Takımımız'a övgüler yağıyor
2001'de İstanbul'da düzenlenen şampiyonada milli takımı, Avrupa ikinciliğine taşıyan başantrenör Aydın Örs ile antrenör Çetin Yılmaz, millilerin elemelerdeki performansını finallerde de göstermesi halinde başarılı olacağını söyledi.

AYNI CİDDİYET SÜRMELİ
Türk basketbolunun duayeni Aydın Örs, eleme maçlarında iyi bir takım anlayışı ortaya koyduğumuzu belirterek, "Tecrübeli oyuncularla genç oyuncuların kombinasyonunu iyi gerçekleştirdiler. Savunmadaki yardımlaşma olsun, hücumda topu paylaşma açısından olsun sonuca gittiler. Burada önemli olan bunun sürekli hale gelmesi. 2-3 maçlık bir kendi seyircimiz önünde bunu gerçekleştirmek önemli bir şey, ama bunu Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne de taşıyıp istikrarlı bir takım haline gelmek önemli" dedi. Örs, ''Burada da hedef 2009 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ydi, milli takım bunu gerçekleştirdi. Oradaki 11-12 takımın hepsi birer şampiyonluk adayı, ama çok da fazla abartmamak lazım diğer takımları. Bizim takımımız da yapılacak takviyelerle bu anlayışı bozmadan ortaya koyacağı performansla her neticeye, her sonuca aday" diye konuştu.

TAKVİYELER BOZMAZ
Çetin Yılmaz da milli takımın eleme grubundaki performansını beğendiğini ifade ederek, ''Şu anki takımın oynadığı basketbol bana finaller için ümit veriyor. Bu kadroya Semih, Ömer Onan, Ömer Aşık, büyük ihtimalle Serkan, Kaya ve Ermal, belki Mehmet Okur da girebilir. Bu oyuncuların da girmesiyle şu anki istek ve savunma arzusu bozulmazsa, bozulmayacağını da düşünüyorum, finallerde bu takım iyi performans verebilir'' diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 3274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri