Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli yeniden genel başkan

08.11.2009 15:35
Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen MHP 9. Olağan Büyük Kurultayı'nda, genel başkanlık için oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayım yapıldı.

Açıklanan sonuca göre, tek aday olarak seçime giren Devlet Bahçeli, 1171 delegenin oyunu alarak 5. kez MHP Genel Başkanı oldu.

BAHÇELİ: BAŞBAKAN VE KÖTÜ ADAMLARI SİNMİŞTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan ve kötü adamları sinmiştir. Bedel ödemeye hazır olduğunu söyleyenler insan içine çıkamaz hale gelecektir." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 9. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada demokratik açılımı eleştirerek, "Hepiniz bu zillete şahitsizin, hepiniz bu rezalete tanıksınız: Hepinizin öfkesi yüzünüze yansımış, hepinizin ayranı kabarmış. Adına açılım denilmiştir, eli kanlı PKK, omuzlarda gezdirilmiştir. Adına fırsat denilmiştir, AKP ve PKK el ele tutuşmuştur. Adına çözüm denilmiştir, şehidimize 'kelle' diyenle, katile 'sayın' diyenler sınırda kucaklaşmıştır. Şehitlerin yarası yeniden kanatılmıştır. Gazilerin acısı yeniden yaratılmıştır. Güneydoğulu kardeşlerim PKK ile bir tutulmuştur." ifadesini kullandı.

Milletin gerçekleri gördüğünü söyleyen Bahçeli, "Şehidine gazisine, sahip çıkmıştır. Türk milleti, küresel senaryoya dur demiştir. Başbakan ve kötü adamları sinmiştir. Bedel ödemeye hazır olduğunu söyleyenler insan içine çıkamaz hale gelecektir." diye konuştu.

Demokratik açılımın, 'çatıştırmayı ve bölmeyi amaçlayan bir yıkım projesi' olduğunu ileri süren Bahçeli, "Türkiye'yi önüne katıp giden yıkım sürecinin devamı halinde, İmralı Canisi serbest kalarak siyasallaşmada yerini alacak, milli adalet hissi çökecektir." görüşünü savundu.

Yaşanan gelişmelerin şehit ve gazi yakınlarını incittiğini ifade eden Bahçeli, "Hakaretin sahibi odur ama millet üzülmüştür. Bu zilletin mimarı odur, ama milletimiz utanmıştır. Milletim adına onlardan özür dilemek, gönül almak da bana düşsün. Şehitlerimiz ve gazilerimiz haklarını helal etsin. Dileğim odur ki, muhterem aileleri küsmesinler, kırılmasınlar. Asker aileleri, polis aileleri, korucu kardeşlerimiz gönül koymasınlar. " şeklinde konuştu.

Bahçeli, 'tahripkar süreç devam ederse, Türk milletinin, alt kimlik ve çok kültürlülük talepleri sonucunda bölünme tehlikesi ile karşı karşıya kalacağını' öne sürdü.

Türkiye'nin ne kendi geleceğini belirleme ne de dostunu ve düşmanını kendi menfaatlerine uygun olarak seçme gücüne sahip olduğunu kaydeden Bahçeli, şunları söyledi: "Tam bir teslimiyetle yörüngesine girdiği güçler, kiminle dost olunmasını istiyorsa, Başbakan yüzünü oraya çevirmektedir. Kiminle düşman olunması gerekiyorsa Başbakan onlardan yüzünü çevirmektedir. Cumhurbaşkanı'nın 'sorunlarını çözemeyen ülkelerin başkalarının istismarına açık' olduğunu söylemesi işte tam böylesi bir teslimiyetin itirafıdır."

"ERDOĞAN, AVRUPA'DA PISIRIK AMA KÖYLÜ KARŞISINDA CESUR"

Bahçeli, hükümetin ekonomi politikalarını da eleştirdi. AKP'nin 'sahte rakamlar ile kurgulanmış büyüyen ülke ve mutlu insanlar yalanlarına' inanacak kimsenin kalmadığını ifade eden Bahçeli, "Yedi yıl boyunca açlığa, adaletsizliğe, ahlaksızlığa ve asayişsizliğe mahkûm ettiği milletimiz nezdinde, AKP zihniyetinin güvenirliği tamamen tükenmiştir. Sanal büyüme masalı krizle birlikte iflas edince, dış talebe aşırı bağlılık, iç talebin çökmesi, üretim sisteminin tahribi, finansman kanallarının tıkanması, temel sorun alanları olarak karşımıza çıkmıştır. Bu karanlık tablonun sahibi olan Başbakan Erdoğan ise Avrupa'da pısırık, ama köylü karşısında cesurdur. Barzani'ye teslim, ama çiftçinin anasına küstahtır. Bölücüyle kol kola, ama üreticiye düşmandır. Hak arayana, ses çıkarana, sızlanana karşı zalimdir." açıklamasını yaptı.

Türkiye'nin daha huzurlu, daha mutlu ve daha umutlu bir gelecek arayışı içinde olduğunu dile getiren Bahçeli, "Bu arayış Milliyetçi Hareket için önümüzdeki dönemde tek başına iktidar fırsatı sunmaktadır." dedi.

'Türkiye üzerinde ne oyun oynanmışsa' MHP ve MHP'liler üzerinde de oynanmak istendiğini aktaran Bahçeli, "Sokaklara çekilmek istenmiştir. Milliyetçi Hareket hayır demiştir. Kardeş kavgasına itilmek istenmiştir. Asla demiştir. Karanlık senaryolara bulaştırılmak istenmiştir. Tutmamıştır." diye konuştu.

Bahçeli, 'Türkiye'nin bana ihtiyacı var, oyalanacak vakit yok diyenlere' MHP'nin kapısının sonuna kadar açık olduğunu dile getirdi.
Bahçeli, "Gelin, üç hilalde birleşelim, Gelin, Türkiye'nin geleceğini hep birlikte inşa edelim. Gelin, bir olalım, diri olalım, iri olalım." çağrısı yaptı.

Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri