Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümete Nato eleştirisi

23.11.2010 12:46
Devlet Bahçeli: Hükümet NATO konusunda çelişkili davranıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada yine hükümeti hedef tahtasına oturttu.

İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

Eğitim sistemini yaz- boz tahtasına çevien AK parti zihniyeti bunu tamamıyla yok etmek için var gücüyle çalışmaktadır. Mutlaka eğitim ve öğretimin sorunlarını ve öğretmenlerimizin sorunlarını ortadan kaldırmak zorundayız görünen o ki AK Parti ile artık bunları aşmak mümkün değil. Sırf vatan ve millet sevgisinden dolayı siyasi eziyetlere maruz kalan düşüncelerinden ve milli duruşundan dolayı hak ve kayıba uğrayan öğretmenlerimizin hesabını tekrar soracağımızı ve bunları yapanları karşımıza alacağımızı bu vesile ile tekrar hatırlatıyorum.

ÜLKENİN ÇİVİSİ ÇIKTI


AK Parti döneminde yolsuzluk sıradan bir durum haline gelmiştir… AKP ile geçen yıllar milletimizi yormuş ve olumsuzluğa sevk etmiştir… AKP’yle birlikte Türkiye’nin çivisi çıkmış ve toplumsal huzursuzluk ayyuka çıkmıştır…İktidar milli meselelere duyarsız hale gelmiştir… AK Parti döneminde tarihi tezlerimiz tartışmaya açılmıştır… Bununla birlikte Patrikhane övülmüş Ruhban okulu için çalışmalara başlanmıştır. AK Parti hükümeti zamanında devlet olarak yönetim olarak acı hatıramızda kalan olaylar özet olarak bunlardır...

AK PARTİ'NİN AMPULÜ SÖNMEYE YÜZ TUTTU


Türk'e düşman çevreler AK Parti'nin sönmeye ışık tutmuş ampulünün altında bir araya gelmiştir. Devlet elinde açılan bir tv kanalı ile milli devlet yapımız AK Parti ile arkadan hançer üstüne hançer yemiştir. Türkiye AK Parti ile yıllardır süren davalara şahit olmuştur.

Ak Parti iktidar yıllarında kargaşa olmuş kriz olmuş ve toplumsal çatışmayı arttırmış arkasından da her şey Türkiye için denmiştir ve bu şekilde yıllarca milletimiz oyalanmıştır. Ekonomi üzerindeki toplumsal denetimler kalkmıştır. AK Parti iktidarı süresince yeni ufuklar belirlenememiş geleneksel kalıplar dışına çıkılamamıştır. Vatandaşımızın geliri AK Parti döneminde gerilemiştir.

BAŞBAKAN ÇATIŞMADAN YANA

Geldiğimiz bugünkü aşamada belirsizlik sarmaları ve umutsuzluk dalgası korku girdabı kavga ortamı eğer bir gelişme ise doğrudur. Ülkemiz bu konuda fazla şekilde hırpalanmıştır. Her meseleyi Başbakan çatışmaya çekmiştir. Bu zihniyetin yaptıkları neticesinde siyasi hayat gerçeklerle bağını koparmış ve kısır çekişmelerin sonu olmayan köleliklerin yalanın ve talanın merkezi şekline dönüşmüştür. Başbakan ve arkadaşları aldıkları yetkilerin hakkını verememişlerdir nihayetinde AK Parti hükümeti döneminde milletimize verilen sözlerin hiç biri tutulamamış vatandaşımızın refahı ve huzuru sağlanamamıştır.

ÜLKEYİ SOYMAK İÇİN İKTİDAR OLMAK İSTİYORLAR


AK Parti ülkemizi soymak ve milletimizin kardeşliğini yoldan çıkarmak için iktidar olmak istemiştir ve bu konuda da başarılı olmuştur. Bu umutsuz yolda da kararlılıkla devam etmektedir. İmralı canavarının affedilmesi için işbaşında olması gerekmiştir. Bu siparişleri yerine getirmek için kendini yönlendiren küresel çevreleri hiç yanıltmamıştır. Bütün bu vahşetler iktidara geldikten hemen sonra gerçekleşmiştir. PKK açılımının kurdelesinin kesilmesi ve bin yıllık kardeşliğimizin tarumar edilmesi için AK Parti iş başında olması istenmiştir ve olmuştur. Türkiye'nin sıfır sorun politikası ile AK Parti’nin iş başında olması gerekli görülmüştür gelişmeler ve ilerlemeler ne yazık ki bu yönde olmuştur.

BAŞBAKAN HESABA ÇEKİLECEK

Türkiye'yi yıkmak dağılmış bir millet haline gelmiş olmamız için Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidar başına gelmesi istenmiş ve bu sancı 8 yıldır yaşanmıştır. İş başına gelmesinin dayanılmaz olmasının nedenleri işte bunlardan ibarettir ve hesaba çekileceği gün yakındır. Hiçbir küresel anlaşmaya ve çekime kapılmayan MHP sadece Türk milletinden aldığı destekle AK Parti zihniyetine milli dersi vermek için gerekli zamanı ve yeri beklemektedir.

SANKİ ZAFER KAZANDILAR

Son günlerin en önemli olaylarından biri de NATO olmuştur. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti çevresinden sanki zafer kazanılmış gibi bir hava verilmiştir. En başta dikkatimizi çeken husus Sayın Cumhurbaşkanımızın Lizbon’a gitmeden önce yaptığı açıklardır. Sorulan bir soruya ısrarla kendisinin NATO toplantısına AB 'ye gitmediğini söylemiştir. NATO zirvesinin AB zirvesi olmadığını muhataplarına bildirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın zamanında başbakanlık yaparken sarf ettiği sözler bugünkü davranışlarıyla çelişkili şekildedir.

Sayın Cumhurbaşkanı daha ilerleyen günlerde NATO ve AB ile ortak politikalarını izlemelerini izlemiştir. Bu yaklaşımlardan sonra bugün daha farklı bir noktada bulunması dış politika da ezilmeye ve yıpranmaya neden olmuştur.

FÜZE KALKANININ ASIL HEDEFİ İRAN'DIR

NATO' nun değişen küresel şartlarına uyum sağlaması ve belirlenmesi amacıyla yeni stratejik olayları kabul etmesi şart olmuştur. Balistik füze sistemi karşısında oluşturulan kalkan füze sitemi Türkiye'de en çok tartışılan konu olmuştur. Füze kalkanı olarak bilinen füze savunma sistemi etrafında yapılan tartışmalarda AK Parti'nin görüşlerinin NATO nezdinde değerlendirilmesi çarpma amacıdır.

Objektif bir değerlendirme büyük bir önem taşıyan NATO zirvesine katılmayarak Başbakan'ın katılmayıp Cumhurbaşkanının gitmesi bu dediklerime ışık tutacaktır. Başbakan Erdoğan Lizbon zirvesi öncesinde kamuoyu oluşturması için ülkenin bu konuda onay vermesi için bazı şartları olduğunu söylemiştir. Bu çerçevede Türkiye'nin 3 ön şartının karşılanması gereğiyle NATO'nun kıran kırana bir mücadeleye girdiği ve kazandığı görünümü kazanılmıştır. Füze savunma sisteminin hangi ülkeden gelecek füze tehdidine karşı NATO içinde ele alınmıştır. Devlet, NATO içinde en büyük tehdidin İran olduğuna katılmış ve bunun geliştirilmesine destek vermiştir. Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'ün her hangi bir ülkenin adının geçmesine karşı olduklarını söylemeleri fiiliyatta hiç bir değer ve önem arz etmemektedir.

Bununla birlikte bugün AK Parti hükümeti potansiyel tehdit olarak İran'ı göstermiş ve bunun isim zikredilmeden yapılması fikrini üstüne basarak göstererek bunu kapatmak istemiştir. Lizbon zirvesinde Cumhurbaşkanı tarafından onay verilen soruyorum İran'a karşı değil de hangi füzesi olan ülkeye karşıdır?

AKPYE HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ


Ne yaparsa yapsınlar, nereye kaçarsa kaçsınlar, AKP iktidarının hesaba kesileceği gün yakındır.

MHP, AKP zihniyetinden gereken hesabı sormak için uygun zamanı beklemektedir. AKP'ye haddini bildirmek ve yapılanları misliyle ödetmek için sabırsızlık içindeyiz.

AKP'ye ve diğer partilere oy vermiş vatandaşlarımızı da yanımıza alıp, tam bir güç birliği içerisinde hıyanete izin vermeyeceğiz.

Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri