Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan Özak'ın Zor Anları

19.12.2009 18:24
Devlet Bakanı Özak, Konuşması Sırasında Bilgi Notları Karışınca Kürsüde Zor Anlar Geçirdi. Bakan Su İçme Rekoru Kırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı buruk geçti. Toplantıya katılan Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, konuşması sırasında bilgi notları karışınca kürsüde zor anlar geçirdi. Su içme rekoru kıran Özak, yorgunluğunu ileri sürerek partililerden özür diledi.

AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Güneysu'daki evinde istirahat eden ve rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı toplantıya, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, AK Parti Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, AK Parti Rize il teşkilatı, belediye başkanları ve çok sayıda parti üyeleri katıldı.

AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, başbakansız geçen danışma meclisi toplantısının buruk geçtiğini söyledi. Başbakan ile toplantı öncesi görüştüğünü belirterek, partililere selamını iletti.

AK Parti Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu ise Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, bu süreci en iyi şekilde atlatmak için ele ele verip çok çalışmak zorunda oldukarını söyledi. Erdoğan'ın dünyanın en önemli liderleri arasında bulunduğunu belirten Çakıroğlu, Türkiye'yi lider ülkeler seviyesine çıkarmak için çalışmaları gerektiğini, bu anlamda AK Parti teşkilatına büyük iş düştüğünün altını çizdi.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu da Rize halkının bağrından başbakan çıkartan bir lidere sahip olması nedeniyle ne kadar mutlu olsa az olduğunu dile getirdi. Rize halkına bu anlamda çok büyük sorumluklar düştüğünü kaydeden Göksu, "Gerçekten gönüllere hitap eden, halkıyla özdeşleşmiş bir başbakanımız var. Kıymetini iyi bilelim." dedi.

BİLGİ NOTLARI KARIŞAN ÖZAK, SU İÇME REKORU KIRDI

AK Parti Rize İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Devlet Bakanı Faruk Özak, kürsüde konuşması esnasında bilgi notlarının karışması üzerine sıkıntılı anlar geçirdi. Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle danışma meclisine katılamamasını Seçim meydanlarında kendi ağzından söylediği "Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda' dizelerini hatırlatan Özak, "Yağmurda ıslanırsanız, hasta olabilirsiniz." dedi.

Atatürk'ün 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' sözünü hatırlatarak; '3 tarafımız deniz, 4 tarafımız düşman' sözünün doğru olmadığını savunan Özak, "Bu ifade; Atatürk'ün veciz sözlerine karşı büyük bir yalan ve saygısızlık. Bizim 3 tarafımız deniz, 4 tarafımız dost. Coğrafyanın çoğunda bize 'ağabey' olarak bakıyorlar. Sorumluluğumuz çok ağır. Kimseden kormaya gerek yok. Onlar bizim adaletimize sığınmış durumdalar." şeklinde konuştu.

'Demokratik açılım' sürecine de değinen Özak, şöyle konuştu: "Türkü ile Kürdü ile Çanakkale'de omuz omuza mücadele verip, şehit düşen dedelerimizin torunları olarak bugün aramızda bir problem varsa bunun çözülmesi gerekir. Bu açılım sürecine karşı olanlar terör ile muhalefet partileri. Terör ile muhalefet nasıl bir yerde birleşmiş? Durumlarını bir gözden geçirmeleri gerekir. Açılımı baltalamak isteyen teröre, muhalefet lütfen alet olmasın. Biz açılım mücadelesi verirken, terörle mücadelede bir adım geri kalmadık. Bu konuda ne söyledik, ne yapıyoruz. 7 yıllık iktidar dönemimizi izleyeler iyi bilir. Yine de hatırlatmakta fayda var."

90'lı yıllarda olağan hale gelen olağanüstü bir yönetim oluştuğunu, AK Parti iktidarı döneminde ise her alanda olağanüstü bir özgürlük ortamı oluşturduklarını kaydeden Özak, "Şehit ve gazi yakınlarımızın bu vatan için yaptıklarını iyi biliyoruz. Bu konuda kendilerine büyük kolaylıklar sağlıyoruz. Bugüne kadar 10 bin civarında şehit ve gazi yakınına istihdam sağladık." açıklamasında bulundu.

Önünde çok sayıda bilgi notu bulunan Özak, öncelikle konuşacaklarını bulmakta zorluk çekti. Korumasının müdahalesine rağmen aradığı başlıkları bulmakta zorlanan Özak, sık sık 'özellikle şunu vurgulamak istiyorum' deyip, bardak bardak su içti. Çok yorgun olduğunu ifade eden Özak, salondaki partililerden özür dileyip, kürsüden ayrıldı.

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri