Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bana Adam Öldürttü!

26 Temmuz 2008 / 09:59
"Bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü, ben öldürttüm. Şimdi canlı söylüyorum."
Ergenekon Terör Örgütü Davası İddianamesinde Özdemir Sabancı'yı öldürmek suçundan hapse atılan ve hapsite öldürülen Mustafa Duyar'la ilgili çok çarpıcı bilgiler çıktı.

Mahir Çayan, İbrahim Belli, Nuri Ergin, Veli Küçük ve bunların bağlantılarına ilişkin şok detaylar ortaya çıkıyor.

İddanamede, "Başsavcılığımıza gelen bir ihbar içerisindeki CD'nin yapılan incelemesinde "2000 yılında Uşak Cezaevi isyanı sırasında Nuri Ergin'in kiremit renkli bir binanın penceresinden çıkarak sağ elini yukarı doğru kaldırıp işaret parmağını sallayarak, "Bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü, ben öldürttüm. Şimdi canlı söylüyorum dediği, Vedat Ergin'in "Biz bu devlet için mermi sıktık! dediği "bak bak' diye birine seslendikten sonra,"Veli Abi'yi ara, Veli Küçük'ü ara. Bizi sor! Başka bir şey söylemiyorum. Allaha emanet olun!..." diye söylediği tespit edilmiştir. denildi.

DUYAR CİNAYETİNİ KÜÇÜK AZMETTİRDİ
İddianamede, "Nurişler çetesinin Mustafa Duyar'ı öldürmesi için halkı bir nedenlerinin olmadığı, açıkça aldıkları talimat gereği bu eylemi gerçekleştirdikleri, Uşak Cezaevi isyanı sırasında görüntülerden de Mustafa Duyar'ın öldürülmesi olayını Veli Küçük'ün talimatı ile yaptıkları diğer taraftan eylemin Mustafa Duyar'ın konuşma şüphesine binaen yapıldığı, dolayısıyla eylemi planlayan ve asıl azmettirici olduğu anlaşılan Veli Küçük'ün hem DHKP/C terör örgütü ile hemde Nurişler çetesiyle gerekli koordineyi sağladığı anlaşılmıştır." denildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri