Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bey Gezegen'den Ne İstedi?

09.12.2009 13:48
Kral FM radyosunun ünlü DJ'lerinden Gezegen Evren, yayında iken, Devlet Bahçeli arar ve:

Kamuoyunda beyenfendiliği, diplomatik, nazik ve ciddi duruşuyla tanınan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu yönünü biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız yayın hayatına yeni başlayan 'Avaztürk' yazarı Ahmet Takan'ı bir okuyun:

İŞTE O YAZI:
Devlet Bey Gezegen'den Ne İstedi?

Devlet Bahçeli'nin Ferdi Tayfur hayranı olduğunu  (Her ikisi de Çukurovalı) Başbakan Yardımcılığı sırasında çeşitli  haberlerden işitmiştik. Ama şimdi sıkı durun. Ankara'nın büyük insanlarının da aslında bizler gibi sıradan yanları olduğunu  yaşanmış bir olayla sizlere aktaracağım..

Yıl 2007... 22 Temmuz genel seçimlerine sayılı günler kalmış... Havanın sıcaklığı bir yandan, siyasetin harareti öte yandan... Kral FM radyosunda saat 17.00 olmuş, Gezegen Evren yayına başlamış... Herkesin harıl harıl siyaset konuşup, seçim toto oynadığı gecenin ilerleyen saatlerinde hem dinleyenlerin, hem de Gezegen Evren'in kulaklarına inanamadığı bir şey olur...

Rejiden, Gezegenin kulağına bir uyarı gelir; “MHP Genel Başkanı Devlet Bey seni arıyor, bir isteği varmış yayına bağlayalım mı?” ...Gezegen  bunu önce  arkadaş şakası sanır. Tam “hadi lan” demeye hazırlanırken bir uyarı daha gelir; “Şaka yapmıyoruz, hemen kararını ver, koruması hatta..."

Gezegen'in içinde hala bir kuşka vardır, “tamam” deyip, o tanıdık ses kulağına verilir ve radyo dinleyecileri şu anonsu duyar:

“Bizi milyonlar arasında çok sevdiğimiz biri daha dinliyor. Biz onu çok seviyoruz, Türkiye için büyük kazanç görüyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de kendisine ve partisine başarılar diliyoruz. Bizi devamlı dinleyen Sayın Başbakan gibi, Sayın Devlet Bahçli'nin de gönlümüzde özel yeri var. Şu anda seçim çalışmalarına devam eden Sayın Devlet Bahçeli bizi dinlemekte  ve bir Ferdi Tayfur şarkısı istemektedir. Bu bizim için görev ve şereftir. Şimdi Sayın Devlet Bahçeli'nin  bizden istediği Ferdi Tayfur şarkısını arz ediyoruz....”

 Ve KRAL FM hoparlöründen şu şarkı duyulur... “Bataaaan güneşşş....”

Ahmet TAKAN

Bu haber toplam 3194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri