Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dikkat! 17 ilde şiddetli yağış

07.09.2009 10:31
Bu hafta şiddetli yağışlar var. Sıcaklık 6 derece düşecek. 17 ilde bugün gökgürültülü yağmur etkili olacak. O iller şunlar;

Türkiye, sıcak ve yağışsız geçen bir haftanın ardından, yeni haftaya yağışla başlayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, gece Trakya'da başlayan sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışlar, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda etkili olacak.

BUGÜN YAĞIŞ ALACAK İLLER

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Konya, Eskişehir, Karaman, Bolu, Düzce, Siirt, Batman, Mardin, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklarla etkili yağış bekleniyor.
İstanbul'un Avrupa yakasında da şiddetli yağış var...

SALI GÜNÜ YAĞIŞLI İLLER

Salı Günü, etki alanını artıracak yağışların, Marmara, Ege ve Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda hüküm süreceği bildirildi.

Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Yozgat, Çorum ve Amasya çevrelerinde yoğun yağış görülecek.

Yağışların, salı günü ayrıca, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlı havanın hafta sonuna kadar kuzey ve iç bölgelerde aralıklarla etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, yağış alan yerlerde hissedilir derecede (4-6 derece) azalırken diğer bölgelerde değişmeyecek.

DENİZLERDE FIRTINA UYARISI

Denizlerde yağışla birlikte şiddetini artıracak rüzgarın özellikle Orta ve Kuzey Ege'de fırtına (65-80 kilometre/saat), Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar (50-65 kilometre/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek kuvvetli yağışlar ile Orta ve Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında beklenen fırtınanın neden olabileceği sel, su baskını gibi olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması istendi.

İL İL HAFTANIN HAVA RAPORU
HABERİN DEVAMINDA...


İSTANBULEDİRNEÇANAKKALE


İZMİRANTALYAADANA

ANKARASİVASKONYA

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri