Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dikmen Polis Merkezini Yok Et

01 Eylül 2008 / 14:03
Son dönemde Emniyet Güçlerine yönelik terörist saldırılar arttı. Bunun sırları "Dikmen Polis Merkezini Yok Et" içerikli Ergenekoncular arası mesajlarda gizli..
POLİSİ YÖNELİK SALDIRILAR
2455 sayfalık Ergenekon İddianamesi açıklandığı andan itibaren Türkiye'de faaliyet gösteren terör örgütleri listesinde artık Ergenekon Terör Örgütü de bulunuyor. Hem de çatı örgüt niteliğinde.

Örgütün kendisine yönelik yapılan operasyonlardan had safhada rahatsız olduğu ve taşeron örgütler aracılığıyla ülkedeki kanlı eylemlerin sayısının artmasını istediği değerlendiriliyor.

Temmuz , Ağustos aylarında yoğunlaşan ve genelde polisi hedef alan saldırılar Ergenekoncular arasında geçen diyalogları çağrıştırıyor.

EMİN GÜRSES: BİZİMKİLER ABD VE İSRAİL KONSOLOSLUKLARINI HAVAYA UÇURUR.

HEDEF POLİS NOKTASI
Üç terörist ABD Konsolosluğu önündeki polis noktasına saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada üç terörist ölü ele geçirilirken maalesef üç polis da memuru şehit oldu. Yaralanan iki polis memurunun tedavileri ise hala devam ediyor.

TETİKÇİ BELLİ, YA AZMETTİREN?
Saldırının El Kaide tarafından yapıldığı iddia edildi. Ancak somut bir sonuç elde edilemedi. Ergenekon delilleri arasında yer alan bir belge saldırının ETÖ'nün işi olabileceği izlenimini verdi. Örgüt zanlısı Emin Gürses, üç polisin şehit olduğu olaydan kısa bir süre önce, telefonda, tutuklanması halinde örgütün bu tür eylemler yapacağını söylüyordu.

EMİN GÜRSES: BENİ ALIRLARSA İÇERİYE, BİLMİYORLAR Kİ AMERİKAN VE İSRAİL BÜYÜKELÇİLİKLERİNİ HAVAYA UÇURMAK İÇİN BİZİMKİLER HER ŞEYİ YAPACAK.

Polise yönelik eylemler hız kesmeden devam etti.

ANTAKYA EMNİYETİ'NE SALDIRI GİRİŞİMİ
Bu olaydan çok değil sadece iki gün sonra 11 Temmuz gecesi şer odakları bu defa da Antakya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi binasını hedef aldı. Gece saat 02.30 sıralarında meydana gelen olayda, binanın arka duvarına 12 kilogram ağırlığında plastik patlayıcı bırakan bir terörist, son anda fark edildi.

Terörist üzerindeki tabancayı çekerek ateş etmek isterken, polis tarafından öldürüldü.

Bomba imha edildi. Bombanın patlaması halinde onlarca polisin hayatını kaybedebileceği kaydedildi.

CANLI BOMBANIN HEDEFİ DE POLİS
Polisi hedef alan saldırılar kısa bir aranın ardından yine ivme kazandı. 19 Ağustos günü Mersin'de bir canlı bomba takip edildiğini anlayınca kullandığı aracı havaya uçurdu. Patlamada teröristi yakalamaya çalışan 12 özel harekat polisi yaralandı.

POLİS SERVİSİNE HAİN SALDIRI
Olayın üzerinden 48 saat geçmeden teröristler İzmir'de, bomba yüklü araçla, Adnan Menderes Havalimanında görevli polisleri taşıyan servis minibüsünü havaya uçurdu. Saldırıda 8 polisin yanı sıra arkadan gelmekte olan askeri servis aracındaki biri albay üç askerle 5 vatandaşımız yaralandı. Yaralanan askerlerden biri tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

SALDIRILARIN ŞİFRESİ KONUŞMALARDA
Ergenekon tutuklusu Ümit Sayın'ın bilgisayarında ele geçen bir msn yazışmasında, örgüt zanlısı akademisyen, polis noktalarına düzenlenecek bombalı saldırılardan söz ediyordu. 4 Nisan 2002 tarihli belgede Sayın bakın neler söylüyordu...

RADKEM: BUGÜN GENÇLER KADIKÖY'DE KATİL DEVLET HESAP VERECEK DİYE BAĞIRIYORDU.

XYZ (ÜMİT SAYIN) : DEMEK Kİ KİTAP SATILIYOR

RADKEM : SİVİL POLİSLER VE ÖZEL TİM GRUBA MÜDAHALE ETTİ.

XYZ( ÜMİT SAYIN) : İŞTE BUNLAR YANLIŞ, GÖSTERİ YAPIYON DA NE OLUYOR, YAPABİLİYORSAN DİKMEN'DEKİ POLİS MERKEZİ'NDE BOŞ BİR ÇUKUR OLUŞTUR TÜM POLİS MERKEZİNİ YOK ET BUNA GÜÇ VE BİLİM DERİM. ÜÇ BEŞ ZAVALLIYI BAĞIRTMAKLA NE OLUYOR?
Sokak gösterilerinin yeterli olmadığını belirten Sayın Dikmen Polis Merkezi'ni havaya uçurmak gerektiğini ifade ediyordu. Ve nasıl bir rastlantıdır ki bu msn yazışmasından sadece 6 altı sonra Ankara Dikmen'de bulunan Polis Moral Eğitim Merkezi'ne kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Binaya üç kurşun isabet etti. Faiiler ise bulunamadı.

XYZ (ÜMİT SAYIN) : ...YAPABİLİYORSAN DİKMEN'DEKİ POLİS MERKEZİ'NDE BOŞ BİR ÇUKUR OLUŞTUR TÜM POLİS MERKEZİNİ YOK ET BUNA GÜÇ VE BİLİM DERİM.

Ankara Dikmen Caddesi'nde Emniyet Genel Müdürlüğü binası ve Polis Evi bulunuyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri