Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dilmen derbinin faturasını kesti

13.09.2009 15:33
Denizli üst üste aldığı yenilgilerin ardından hedef tahtasında! Denizli'ye bir ağır darbe de Dilmen'den geldi.
NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Beşiktaş maçının değerlendirmesinde Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli'nin yanlış bir kadroyla sahaya çıktığını söyledi.

Rıdvan Dilmen, "Beşiktaş risk alınca arkada boşluklar bırakacaktı ki bıraktı. Aslında Galatasaray bunu çok iyi değerlendiremedi, oyunun ilk 50-60 dakikası 4. dakikadan sonra. Beşiktaş da tekrar kontrollü oynamaya yetecek golü bulamadı. 3-4 tane net pozisyon buldu, ya Serdar yavaş gitti topla, kaleci başarılı oldu. Beşiktaş beraberliği kovalarken bekleyen bir tehlike vardı kontra, iki tane birden yediler. Zaten ikinciyi yedikten sonra havluyu tam attılar. Yani maçı çeviremeyiz diye düşündüler." diye konuştu.

"ASLAN DOLU DOLU OYNAMADI"

Dilmen, "Galatasaray dolu dolu mu oynadı, hayır. Müthiş mi oynadı, hayır 3-0 bitti. Nasıl attı golleri? Bireysel yetenekli oyuncuları var. İşte Arda iyi kullandı, Beşiktaş kalecisi ve bütün savunma ön direğe atıyor diye Kewell'ın golünü hatırlayalım Ankara'da. Konsantrasyon öne gitti, Mustafa Sarp da arka direkten gol yaptı. İkinci golde yine konstantrasyon problemi, savunma daha önce çıkması lazım.

DİLMEN AĞZINA GELENİ
SÖYLEDİ
BU OYUNCULARI ALMAM

Zaten üçüncü de üçe bir yakaladılar maç bir anda 5-6'ya da giderdi. Mustafa hocanın mutlak surette futbolun doğrusunu yapması lazım, artık mucizelerin peşinde olmaması lazım, hayal aleminde dolaşmaması lazım. Beşiktaş bugüne kadar fazla puan alamadı doğrudur ama gerçek anlamda kötü de oynamadı. Çünkü oyuncuları normal yerlerinde oynattı. Orta saha oyuncusu Ekrem, benim on tane takımım olsa bir tanesine orta sahanın ortası oyuncusu olarak almam. Benim on tane takımım olsa sol açık Yusuf'u almam. Benim on tane takımım olsa, savunma da yapabilecek on tane takımım olsa Tabata'yı almam. Bu Nihat'ı hiç oynatmam." şeklinde konuştu.

Rıdvan Dilmen, "Benden orta sahanın ortası oyuncusu olur mu? Bir kere yüksek toplarda iyi olacaksın, kuvvetli olacaksın, sert olacaksın vs. vs. Beşiktaş kadrosunu sayayım, Serdar Özkan olmaz, bir de Ekrem olmaz. İsmail Köybaşı bile olur, olmazları buluyor hoca. Öyle bir çalışıyor ki, öyle bir uğraşıyor ki. Ne gerek var? Beşiktaş rakibe göre oynayacak bir takım değil, Beşiktaş büyük bir takım küçük bir takım değil. Anadolu takımları gelir Ali Sami Yen'e Keita buradan gider, Kewell buradan gider diye düşünürler 3 tane yer giderler. Sen Beşiktaş takımısın, yenilirsin de ilk defa da yenilmedin, son defa de yenilmiyorsun. Galatasaray'ın iyi oyuncuları var, Arda yok maçta 3-0. Kewell kıpırdadı, Keita kıpırdadı, yoktu Baros çıktı piyasaya. Sabri çok geldi oyuna, bir de Rüştü yardım etti. Çok ilginç maç oldu, orta saha bomboş. Dönen her topu kim alıyorsa dripling yaparak gidiyor. Bugün derbiye yakışır, kaliteli doğru futbol oynanmadı. Tempolu başlayan Galatasaray önce duran topla golü buldu, Beşiktaş dengeli giderken yine Rüştü'nün bireysel bir hatası oldu iki oldu maç. Sonra da zaten havlu atıldı." dedi.

"Beşiktaş'ın yedeklerini ver bana, 5 tane adam oynatayım şampiyonluğa oynarım ben." diyen Dilmen, "Bu 7 oyuncuya bugün oynayan oyunculardan 4 kişi alayım şampiyonluğa oynatırım ben bu takımı. Bu takımla Holosko iki kupa gördü mü, gördü. Nobre gördü mü, gördü. Tello gördü mü, gördü, Bobo gördü mü, gördü. Fink ile Cisse'yi bir tutalım hadi. Mesela sürpriz kadro deniyor, bana hiç sürpriz gelmiyor ki. Mustafa Denizli'yi yıllardır tanıyoruz." diye konuştu.

Galatasaray iyi oynamayarak Beşiktaş'ı 3-0 mağlup ettiğinin altını çizen ünlü yorumcu, "Galatasaray dolu dolu oynayarak yenmedi. Dolu dolu 4 dakika oynadı gole kadar. Tabi futbolda öne geçtiğiniz zaman beklersiniz ama Galatasaray gümbür gümbür pas yapa yapa oyunu forve etmedi ki. 1-0'dan sonra hata yapmalarını bekledi, yaptılar hata 3-0 yaptı. Hata sadece gol yemesi değil Beşiktaş'ın, gol atamaması da. Maçın Beşiktaş lehine bitmemesinin en büyük sebeplerinden biri Serdar Özkan, Beşiktaş'ın en iyisi. En canlısı, en dirisi, en çok tırmalayan oyuncusu ama aynı Serdar Özkan maçı kurtarıp kahraman olacakken bir anda 3-0'a götüren oyuncu oldu. Geçen haftaki kadrosunda Yusuf oynamadı, Rüştü oynamadı, Ekrem oynamadı. Oynamayan oyuncuları niye oynatırsın ki, Pele de değil bunlar. Pele olsa hadi iki hafta oynamamış oynatırsın. Yedek kulübesinde forvet diyebileceğimiz 3 tane oyuncu var. Forvet diyemeyeceğimiz 3 tane oyuncu sahada. Yusuf forvet oyuncusu oynuyor solda, Nihat, Serdar. Kulübeye bak Bobo, Nobre, Holosko. Bunda bir yanlışlık var. Bakıyoruz Fink kulübede, Uğur kulübede, dön orta sahaya Ekrem oynuyor. Akıl alır gibi değil." ifadelerini kullandı.Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri