Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"100 oyum olsaydı 'EVET' derdim"

19.08.2010 11:26
Eski bakanlardan Vehbi Dinçerler de Anayasa'nın bir canlı organizmaya benzeterek, anayasanın tümden oylanmasının önemine değindi.

Dinçerler, "12 Eylül'de eski kafalar değişecek. 100 oyum olsaydı, 100'ünde de 'evet' derdim." ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de referandumda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğine işaret ederek, "Referandumda sandıktan 'evet' oylarının yüzde 60 üzerinde çıkması Türkiye'nin önünü açacaktır.12 Eylülakşamı inşallah hep birlikte bayram ederiz." dedi.

Türkiye İşadamları Konfederasyonu Başkanı Rıza Nur Meral de, referandumdan çıkacak 'evet'in özellikle yatırımlar ve istihdam noktasında Türk sanayisinin ve sanayicisinin önünü açacağını belirterek, partiler üstü mesele olarak gördükleri referandumdan çıkacak 'evet'in önemine vurgu yaptı.

Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Altuntaş ise dernek olarak 500'ü aşkın üyeleriyle birlikte 12 Eylül'de 'evet' diyeceklerini söyledi. Altuntaş, daha güçlü birTürkiyeiçin demokratik bir anayasa istediklerini vurgulayarak, "ASAD olarak yetkili kurullarımız ve üyelerimizle yaptığımız istişareler sonucunda 'evet' oyu kullanacağız. Güçlü Türkiye için ve geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için 'evet' diyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından iftar programına sponsor olanlara birer plaket verildi.

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri