Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dinlenen Telefon Cızırdar Mı?

06 Kasım 2008 / 11:24
"Cızırdayan telefon kesin dinleniyordur?" şeklinde oldukça yaygın bir kanı var. Türkiye'deki telefon dinlemenin uzman ismine bu soruldu.
Telekomünikasyon İletişim Başkanı Şimşek, "Dinlenen telefonda cızırtı olmaz. Kimse dinlendiğini anlamaz. Telefonunuz son derece nettir. Cızırtı servisle ilgilidir" dedi. Şimşek 70 bin kişinin dinlendiğini söyledi.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlendiği iddiası üzerine kurulan TBMM Telekulak Araştırma Komisyonu'na gelen Şimşek, "Önder Sav olayında bizden sadece belirtilen tarihte görüşme yapılıp yapılmadığı soruldu. Biz de görüşme kaydını bildirdik. Bizden teknik bir analiz istenmedi. Onun bir ortam dinlemesi mi olduğunu, yönlendirme mi olduğunu, üçüncü bir görüşmeyle çakışma olmadıkça bilemeyiz" diye konuştu.

Cennet huzuru olur

Komisyonda, MHP Milletvekili Osman Durmuş, "Dün saat 17.25'te telefonumdan cızırtı geldi ve telefonum kesildi. Kim dinliyor beni kardeşim?" diyerek Şimşek'ten yardım istedi. Bunun üzerine CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan, "Öyle olmaz. Dinlenirken bir cennet huzuru olur. Cızırtı var gibi şeyler servisle ilgilidir" dedi. Bunu doğrulayan Şimşek, "Kimse dinlendiğini fark etmez. Dinleme yapılıyorsa telefonunuz son derece nettir, hiçbir hışırtı olmaz" dedi.
Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri