Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri Bakanlığı, "Bakanlık Eliyle Fidye" Haberini Yalanladı

04 Aralık 2008 / 20:24
Dışişleri Bakanlığı, Bir Süre Önce Afganistan'da Teröristler Tarafından Kaçırılan Üç Türk Vatandaşının Fidye Karşılığında Serbest Bırakılmasına Dışişleri Bakanlığı'nın Aracılık Ettiği İddiasına Yer Veren Haberin Gerçeği Yansıtmadığını Bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı, bir süre önce Afganistan'da teröristler tarafından kaçırılan üç Türk vatandaşının fidye karşılığında serbest bırakılmasına Dışişleri Bakanlığı'nın aracılık ettiği iddiasına yer veren haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlık sözcüsünün bir soruya cevap olarak yaptığı açıklamada, basında "Bakanlık Eliyle Fidye" başlığıyla yayınlanan haber yalanlanarak, 25 Kasım tarihli Bakanlık açıklamasında da bildirildiği üzere, 22 Ekim'de kaçırılan Türk vatandaşlarının, 24 Kasım'da serbest bırakılarak Afgan makamları aracılığıyla salimen teslim alındıkları belirtildi.

Açıklamada, "Olayın faillerinin en kısa zamanda yakalanarak yargı önüne çıkarılmaları için Afgan makamlarıyla temaslarımız sürmektedir" denildi.

Bakanlığın açıklamasında, "Bahse konu basın haberinde iddia edildiğinin aksine, yerleşmiş ilkelerimiz gereği bu tür pazarlıklara girilmeyeceği kamuoyunca gayet iyi bilinmektedir" denildi.
Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri