Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİB Bardakoğlu En Büyük Serveti Hatırlattı

28.08.2009 07:03
Ali BArdakoğlu Kırıkkaledeki iftarda çarpıcı açıklamalr yaptı.
Kırıkkale'de yapımı devam eden Merkez Nur Camii' Külliyesi için verilen iftar yemeğine katılan Bardakoğlu, en büyük servet ve en büyük zenginliğin tanımını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, ''21. yüzyılın başlarında tüm dünyada hızlı gelişen koşullar ve maddi koşuşturmalar insanların düşüncelerinde din kavramını biraz daha geri plana atmıştır'' dedi.

Bardakoğlu, Kırıkkale'de yapımı devam eden Merkez Nur Camii ve Külliyesi yararına düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Bardakoğlu burada yaptığı konuşmada, din kavramının 20. yüzyılın sonlarına kadar önemi ve değeri ile ayakta kaldığını ifade ederek, ''Ancak 21. yüzyılın başlarında tüm dünyada hızlı gelişen koşullar ve maddi koşuşturmalar insanların düşüncelerinde din kavramını biraz daha geri plana atmıştır'' diye konuştu.

Bardakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Paylaşmayı, gönülleri birleştirmeyi, dini, dili, ırkı ve rengi ne olursa olsun insanlara insan olduğu için değer veren düşünceyi unutmaya başladık. Unutmayalım ki en büyük zenginlik gönül zenginliğidir. En büyük servet ise paylaşma servetidir. Paylaştıkça zenginleşiriz. Bu mübarek ve kutsal Ramazan Ayı'nda yardımlaşma ve paylaşma duygusunu taşıyan insanlarımızla gönüllerimizi birleştireceğimize inanıyorum.''

Bardakoğlu, Kırıkkale Merkez Nur Camii ve Külliyesi'nin tamamlanması için ülkenin dört bir yanında yardım kampanyaları düzenlendiğini ve inşaatın tamamlanmasının ardından caminin ülke için bir sembol olacağını vurguladı.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, İl Müftüsü Osman Şarklı, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Turan Kıratlı, Mustafa Özbayrak ve Vali Hakan Yusuf Güner de yaptıkları konuşmalarda, vatandaşları örnek bir proje olan camiinin inşaatının tamamlanması konusunda duyarlılığa davet etti.

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri