Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıldız, Dualarla Uğurlandı

27.01.2010 19:46
25 Ocak Pazartesi günü Hakk’ın rahmetine kavuşan Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Yüzlerce kişinin doldurduğu Hazreti Ebu Bekir Sıddık Camii'nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına; Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Memur-Sen Genel Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Memur-Sen Genel Basın ve  Halkla İlişkiler Sekreteri Halit Ortaköy, Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kaytan, Diyanet-Sen Genel Merkez yönetimi, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkan ve genel merkez yöneticileri, İstanbul Şube ve il başkanlarıyla çok sayıda sevenleri katıldı.

Cenaze törenine ayrıca, İstanbul Müftü Yardımcısı Mehmet Aşık, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katıldı.  

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 15 yıldan bu yana tanıdığı Diyanet-Sen kurucusu ve Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ı son yolculuğuna uğurladıklarını  ifade etti. Gündoğdu, aynı zamanda Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri olan Yıldız ile iki yıldır omuz omuza Memur-Sen'de mücadele ettiklerini hatırlattı. Gündoğdu, Yıldız'ın en çok heyecanlandıran konuların başında din görevlilerinin ekonomik, sosyal, kültürel olarak yeniden şahlanışı ve din görevlilerinin iştirak yasasının çıkması olduğunu ifade ederek, Başbakan ve Meclis Başkanı'nın bu konuda destek sözleri üzerine çok sevindiğini kaydetti. Gündoğdu, Yıldız'ın dün ve önceki gün gerçekleştirilen 'uluslararası demokrasi kongresi'ne rahatsızlığı nedeniyle katılamadığını ama canlı yayınlar nedeniyle evinden heyecanla izlediğini belirtti. Gündoğdu, Ahmet Yıldız’ın ömrünün alınan kararları görmeye yetmediğini belirterek Yıldız'ın mükemmel bir dava adamı ve dava arkadaşı olduğunu söyledi.  

Eminönü Yeni Camii İmamı  Osman Aydın, cenaze namazını kıldırdı. Namazının ardından kalabalığa hitap eden Aydın, Yıldız'ın 40 yıllık arkadaşı olduğunu onun hayatını İslam'a hizmet etmeye ve insanlara faydalı olmaya adadığını söyledi.

Yıldız'ın tabutunun başında bekleyen oğulları Emre ve İsmail Safa Yıldız ile kardeşi Ali Yıldız da taziyeleri kabul etti.  

Yıldız'ın cenazesi daha sonra defnedilmek üzere Samandıra Merkez Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığına götürüldü.

Önceki gün Ankara'da hayatını kaybeden Ahmet Yıldız için dün Ankara Kocatepe Camisi'nde de cenaze namazı kılınmış, daha sonra da cenazes namazın ardından İstanbul'a gönderilmişti.

SENİ  UNUTMAYACAĞIZ GÜZEL İNSAN 
 

İyilik ve güzellikleri artırmayı , yanlışlıklara ve haksızlıklara engel olmayı görev bilerek yola çıktın  güzel insan, gönül adamı, aksiyon ve eylem insanı, babacan, samimi, adam gibi adam

Sen Hakk’a yürüdün, biz arkanda üşüdük  Ocak soğuğuyla bedenlerimiz değil ruhumuz üşüdü gidişinle…

Biz size hoş  geldiniz demeyi beklerken, Sizi Allah’a ısmarladık.

Mekanın cennet, açtığın yollar bizim için aydınlık olsun...  
Hep dualarımızda olacaksın, kalbimizde olacaksın, gönlümüzde olacaksın.

Allah mekanını cennet, makamını  yüce eylesin güzel insan. 
Göz yaşlarımız ve dualarımız seninle koca çınar,  

Hakkını helal et... biz zaten helal ettik... 
Bu sonsuz yolculukta Yüce Rabbim seni ve bizleri mahcup eylemesin... 
Kul gibi kul, ruhun tekrar tekrar şad olsun... 
Rahmetullah-i Aleyhi Rahmeten- Vasia... 

Kaynak:
Bu haber toplam 3710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri