Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümete Galiz Küfürler Savurdu

24.12.2009 17:08
KCK operasyonuna tepki gösteren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ağzını bozup, küfürler etti. Yeni partileri BDP'nin logosuna gönderme yapan Baydemir açıkça küfür etti.

PKK terör örgütünün şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyona tepki gösteren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ağzını bozarak küfretti. "Meşe ağacının hangi dalı nerenize battı sayın hükümet?" diyen Baydemir, tasfiyenin sürecinin bu şekilde devam etmesi halinde gün gelecek hükümetin el uzatacak tek bir insanı bulamayacağını savundu.

HASS..TİRİN... HASS..TİRİN...

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), gözaltına alınan belediye başkanları için Diyarbakır'dan eylem çağrısı yaptı. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ve eski DTP milletvekilleri, gözaltına alınan belediye başkanları ile ilgili olarak BDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde bir açıklama yaptı. Baydemir kendilerini şahin ve güvercin olarak ayıranlara "Hass.tirin... Hass..tirin..." diye küfretti.

Osman Baydemir şöyle konuştu: "Her kim ki milletvekilliğinin düşürülmesinden, belediye başkanlığının düşürülmesinden korkar, o namerttir. Gözaltında olan 16 arkadaşımız hangi yasayı çiğnediyse biz de o yasayı çiğnedik. Günlerdir AKP'li milletvekilinin arabasının polis tarafından çevrilmesi konuşuluyor. Allah'tan korkmaz mısınız 16 belediye başkanı gözaltında neden kimse ses çıkarmıyor. Lüften akıllı davranın akıllı davranın ki söz tükenmesin. Ey devlet kafası ne yapmaya çalışıyorsun? Aldığın bu kararla insanları sokağa mı dökmek istiyorsun? Yarın adliyenin kapısına gieceğiz. Ya bizi de alacaksınız, ya da onları da bırakacaksınız. Devleti ve hükümeti yönetenlere sesleniyorum, bizi şahin ve güvercin olarak ayırmayın, hass.. diyorum, hass.."

Bu konuşmanın ardından Barış ve Demokrasi Partisi önünde toplanan partililer, "Amed seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla Baydemir'e destek verdi.

Bu haber toplam 2592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri