Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakırspor'dan şok karar

01.11.2009 23:20
Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Çetin Sümer, Galatasaray maçına çıkmama kararı aldıklarını bildirdi.
Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Çetin Sümer, Galatasaray maçına çıkmama kararı aldıklarını bildirdi. Sümer, bugün deplasmanda Gaziantepspor maçında rakip takım taraftarlarının takımlarına yönelik ırkçı söylemlerde bulunduğunu belirtti.

Daha önce oynadıkları Bursaspor maçında ırkçı söylemlere maruz kaldıklarını hatırlatan Sümer, ''Bursaspor maçının ardından gerekli tepkimizi ortaya koymuştuk ancak, daha sonra deplasmanda oynadığımız Antalyaspor maçında kısa süreli de olsa, aynı şeyler yaşandı. Bugün de Gaziantepspor maçında, yine aynı şeyler yaşandı.

Demek ki gerekli tedbirler alınmamış. Bu ırkçı söylemlerin önüne geçilmemiş, bunun yanı sıra özellikle son 5 maçta hakemlerin takımımıza karşı olumsuz tavrı var. Maçların tamamında aleyhimize kararlar veriliyor'' dedi.
Yönetim kurulu olarak bu akşam toplandıklarını ifade eden Sümer, şunları söyledi:

''Irkçı söylemler ve hakemlerin yanlı tutumu nedeniyle Galatasaray maçına çıkmama kararı aldık ancak, Diyarbakırspor büyük bir camiadır. Bu kararımızı yarın Valimiz, Belediye Başkanımız ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile değerlendireceğiz. Ayrıca Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile de bu konuyu görüşeceğim.''

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri