Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'da futbol zirvesi

20 Ocak 2009 / 14:15
Futbol Federasyonu, Diyarbakırspor başkanı Abdurrahman Yakut'un ricası üzerine bir yönetim kurulu toplantısını Diyarbakır'de yapacak.
Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut'un bir süre önce TFF Başkanı Özgener'den Futbol Federasyonu'nun bir yönetim kurulu toplantısını ilde yapmasını rica etmesi üzerine toplantı 21 Ocak Çarşamba günü Diyarbakır'da yapılacak. Bu nedenle Diyarbakır'da, TFF Yönetim Kurulu, MHK Başkanı Oğuz Sarvan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 34 kulübün başkanını ağırlamak için hazırlık yapılıyor.

TFF Başkanı Özgener'in çarşamba günü Diyarbakır Havaalanında binlerce kişi tarafından karşılanması planlanırken, havaalanında kurban kesilmesinin ardından Özgener'in kendisini karşılayan Diyarbakırlılara hitap etmesi için platform oluşturulacak.

MHK Başkanı Sarvan, TFF yöneticileri ve 34 kulüp başkanıyla Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'yı makamında ziyaret edecek olan TFF Başkanı Özgener, ardından Yakut Plaza'da kuzu dolması ikram edilecek öğle yemeğine katılacak. Kentin tarihi mekanlarını da gezecek olan Özgener ve davetliler, daha sonra aralarında Sivasspor ve Gaziantepspor'un da yer aldığı profesyonel futbol liglerinde mücadele eden Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 34 kulübün başkanıyla toplantıya katılacak. Toplantının ardından TFF Yönetim Kurulu, kendi arasında toplanıp, gündemindeki maddeleri görüşecek.

Davetliler için akşam da, geceyi geçirecekleri Class Oteli'nde, Esra Ceyhan ile İzzet Yıldızhan'ın sunuculuğunu yapacağı sıra gecesi düzenlenecek.

"AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYACAĞIZ"

Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut, TFF Başkanı Özgener başta olmak üzere tüm yöneticilerin taleplerini kabul ederek Diyarbakır'a gelmesinden dolayı sevinçli olduklarını belirterek, şöyle dedi:

"TFF yönetimi Diyarbakır'da bölgede yer alan 22 ilin 34 takımının kulüp başkanıyla bir araya gelecek. Toplantıda bölge takımlarının sorunları ele alınacak ve öneriler sunulacak. TFF yönetimi ayrıca kendi arasında toplantı yapacak. Bu toplantı bölgemiz için büyük bir şanstır. Bu denli seçkin misafirleri ağırlamaktan onur duyacağız. Diyarbakır ve tüm Diyarbakırlılar bu ağırlamada misafirperverliğini gösterecektir."

Kaynak:
Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri