Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

D.Bakırspor'dan Bomba İddia

24.06.2010 09:11
2009 - 2010 Turkcell Süper Lig futbol sezonunda küme düşen Diyarbakırspor hakkında bakın neler konuşulmuş:

2009 - 2010 Turkcell Süper Lig futbol sezonunda küme düşen Diyarbakırspor hakkında çeşitli komplo teorileri üretilmiş ancak ihale yönetim kurulunda kalmıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Spor Zirvesinde söz alan Kulüp başkanı Çetin Sümer; "Sayın Başbakanım, maalesef federasyon başkanımız sayın Özgener benimle röportaj yapan bir gazeteciye telefon ederek 'Neden PKK'lılarla konuşuyorsun?' diye sitem ediyor" demişti.

Öte yandan Çetin Sümer, “Bu olay nisan ayının sonunda gerçekleşmişti. Hürriyet Gazetesi benimle röportaj yapmak istedi ve beni İkitelli'deki binalarına davet ettiler. Röportajda İsmail Er ve müdürleri Mehmet Arslan vardı. Röportajı yaptık. Birkaç gün sonra röportaj yayınlandı. Sanırım yanlış hatırlamıyorsam ya 24 ya da 25 Nisan günüydü. Point Otel'deydim. İsmail Er otele beni ziyarete geldi. Sohbet ederken o sırada Mahmut Özgener İsmail Er'i aradı. O gün benim röportajım çıkmıştı. 5-6 dakika konuştular. Konunun benimle ilgili olduğunu anladım. Kapattığında ne dediğini sordum. Ne dediğini öğrenmek için biraz zorladım. 'Mahmut Bey bana sitem ediyor. 'Neden PKK'lılarla röportaj yapıyorsun?' diyor. Yani size sallıyor' demişti...

Bunun üzerine açıklama yapan TFF başkanı Mahmut Özgener ise böyle birşeyin söz konusu bile olmayacağını aktarmış, kendini aklamaya çalışmıştı. Gündeme bomba gibi düşen söylemler iddiadan öte değildi ancak Diyarbakirspor.ORG iddiaları destekleyen büyük bir belgeye ulaştı.

Türk futbolunu yöneten isimlerden Mahmut Özgener'in İsmail Er'i arayarak 'PKK'lılar ile neden röportaj yapıyorsun' ve sonrasında ki gazeteciye yaptığı sitemlerin doğruluğu kanıtlandı.

Diyarbakirspor.org sitesi Çetin Sümer ile İsmail Er arasında geçen telefon görüşmelerine ulaştı. İşte gündemi sarsacak iddialarla dolu telefon görüşmesi...

VİDEODAKİ 2 YERDE OLAN KÜFÜRDEN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ!

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri