Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakırspor'da Darbe!

03.12.2009 18:47
Diyarbakırspor'da yarın oynanacak Beşiktaş maçı öncesi büyük şok yaşanıyor. 20 futbolcu kulüpten ayrılma kararı aldı.

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'in göndereceğini belirttiği 12 futbolcunun da sözleşmesinin önümüzdeki günlerde biteceği belirtildi.

Diyarbakırspor'da sezon başından beri yaşanan maddi sıkıntılar kulübü dağılma noktasına getirdi. Beşiktaş maçı için İstanbul'a giden futbolcular avukatlarıyla görüşerek resmi işlemlerin başlatılmasını istedi. Kendilerine 1,5 yıldır ödeme yapılmayan bazı futbolcular ise Diyarbakırspor'u Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet etmeye hazırlanıyor.

Diyarbakırspor'da yaşanan kriz sezon başına dayanıyor. Sezon başında büyük umutlarla Diyarbakırspor'un başına getirilen Çetin Sümer başkanlığındaki yönetim de aradan geçen süreye rağmen maddi sorunlara çare bulamadı. Sümer'in Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in yeğini olması ilk başta sorunların kısa sürede çözüleceği beklentisini oluşturmuştu. Sümer'in takımın başına geçtiği ilk günlerde Bakan Eker ve bir Diyarbakır Milletvekilinden maddi destek alması kulüpteki krizi bir anda bitirmişti. Ancak ilerleyen haftalarda nükseden sıkıntılara bir türlü çare bulunamadı. Futbolcuları her hafta söz verilmesine rağmen, yabancıların dışında, ödeme yapılmaması krizin derinleşmesine neden oldu. Futbolcularla geçtiğimiz hafta bir toplantı yapan Başkan Sümer'in, "Biz Diyarbakır'da tanınan bir aileyiz. Bu işin altında kalkmasını biliriz. Sabredin" dediği öğrenildi ve hafta başına ödeme yapılacağı sözünü verdi. Yönetimin hafta başında da ödeme yapmaması futbolcuları çileden çıkardı. Bunun üzerine futbolcular idmanı çıkmama kararı aldı. Teknik direktör Ziya Doğan'ın ricasıyla Beşiktaş maçına çıkmaya karar veren futbolcular kendilerine ödememe yapılmaması halinde önümüzdeki hafta idmana çıkmayacak.

Beşiktaş maçı için dün İstanbul'a giden futbolcular idmanın ardından kaldıkları otelde avukatlarıyla görüştü. Kulüpten ayrılmaya karar veren 20 futbolcunun dün gece geç saatlere kadar avukatlarıyla görüşerek resmi işlemlerin başlatılmasını istedi. Diyarbakırspor'da futbolcuların yanı sıra personele de 13 aydır maaş ödenmiyor.

 

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri