Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan askere gitmekten vazgeçti

28.09.2009 12:09
Doğan, "Org. Başbuğ ile bu dönemde görüşerek yanlış anlamalara yol açmak istemem" dedi. Doğan'ın yarın Başbuğ ile görüşme planı vardı.
Doğan Taraf'a açıklamasında, "Ailece tanışırız. Kendisiyle görüşürüm. Pazartesi kendisiyle buluşacağım ise doğru değil. Böyle bir dönemde kendisiyle görüşerek yanlış anlaşılmak istemem" dedi.

Taraf ise yeni bilgilere ulaştı: Doğan, vergi cezasından beş gün sonra, 14 eylülde saat 15'te Başbuğ ile randevulaştı. Rahatsızlanınca gidemedi, randevu 28 eylüle kaldı, duyulunca ertelendi

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'dan herhangi bir randevu talep etmediğini söyledi. Taraf'ın dün sürmanşetten yayımladığı, "Doğan Karargâh'a gidiyor" başlık haberle ilgili Aydın Doğan'dan açıklama geldi.

Doğan şöyle dedi: "Sayın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Birinci Ordu Komutanlığı yaptığı dönemden beri ailece tanışırız. Kendisiyle iyi ilişkilerim vardır. Daha sonra hem Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu sırada hem de Genelkurmay Başkanlığı'nı üstlenmesinden sonra kendisiyle görüşmelerim oldu. Pazartesi günü kendisiyle görüşeceğimi yazmışsınız. Bu doğru değil. Bugünlerde kendisiyle bir görüşmem olmayacak. Böyle bir dönemde kendisiyle görüşerek yanlış anlamalara yol açmak istemem. Yanlış bir istihbarata dayanan bu haberinizin düzeltilmesini rica ederim."

İlk randevu 14 eylül
Aydın Doğan'ın bu açıklamasına karşın Taraf, randevu talebiyle ilgili yeni bilgilere ulaştı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 3.75 milyar lira vergi cezası kesilen Doğan, ilk olarak 14 Eylül 2009 tarihinde Başbuğ'dan randevu aldı.

Randevu talebi kayıt defterine saat 15.00 olarak not edildi. Ancak, Doğan, rahatsızlığı üzerine bu randevuyu iptal etti. Bu üzerine 28 eylül pazartesi gününe randevu verildi. Randevu saati ise açık olacaktı. Aydın Doğan'ın Karargâh'ı aramasıyla randevu saati belirlenecekti.

Kaynak: Taraf

Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri