Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan Erbakan Hoca'dan ne İstedi?

07 Ocak 2009 / 02:46
Necmettin Erbakan'la Aydın Doğan arasındaki, Telefon Konuşmasını Talat Atila Yazdı!...

Aslında hemen hemen hepiniz Aydın Doğan'ın Necmettin Erbakan'ı neden aradığını tahmin etmişsinizdir. Tabii ki TV5 için...

Aydın Doğan ve Necmettin Erbakan arasındaki TV5 pazarlığı tam anlamıyla yılan hikayesine dönüştü. Erbakan'ın Aydın Doğan'a sattığı TV5 Televizyonuna tekelleşmeye yol açacağı gerekçesiyle RTÜK tarafından izin verilmedi. Kısa bir süre sonra RTÜK bu kararından vazgeçti ve TV5'in Aydın Doğan'a satılması kararına geçit verdi.

RTÜK'ün bu izni ve ortada protokol olmasına rağmen satış işlemi bir türlü gerçekleşmeyince medya dünyasında "Neler oluyor?" soruları daha yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

Kimileri Erbakan'ın TV5'in satışından vazgeçtğiğni, kimileri de Aydın Doğan bu işin uzamasından bıkarak "TV5'i artık almayacağım" dediğini söylemişti. Aslında her ikiside doğru değildi. İşin aslını Güneş'ten Talat Atilla birbir anlattı. TV5'le ilgili Necmettin Ebakan'la Aydın Doğan arasında geçen diyaloğu sütununa taşıdı...

(...)


TV5'in üzerindeki tüm pürüzler bitince Aydın Doğan Necmettin Erbakan'ı aradı.

Aydın Doğan ve Necmettin Erbakan arasında yaklaşık olarak şöyle bir konuşma geçti;

Aydın Doğan: "...RTÜK iznini de aldığımıza göre şu TV5 işini bitirelim artık hocam..."

Necmettin Erbakan: "...Haklısınız Aydın Bey. Kamuoyunu da gereksiz şekilde meşgul ettik. Hay hay, arkadaşlarıma bu konuyu en kısa zamanda bitirmelerini rica edeceğim..."

Aydın Doğan: "...Hocam, bu arada sizin de anlayışlı olacağınızı düşündüğüm önerimi de ifade etmek isterim..."

Necmettin Erbakan: "...Buyurun Aydın Bey... "
Aydın Doğan: "... Hocam; sizinle anlaşma yaptığımızda dolar 1.240 YTL'ye tekabül ediyordu, şimdi ise 1.600'e dayandı. Biz eski hesap üzerinden anlaşma yapalım..."

Necmettin Erbakan: "... Muhterem Aydın Bey kardeşim, nasıl anlaştıysak öyle yapalım. Dolar düşmüş olsaydı, benim size 'Dolar düştü, yeni bir pazarlık daha yapmamız gerekir" demem nasıl uygun değilse, sizin teklifiniz de uygun değil..."

Erbakan'ın bu sözlerinden sonra karşılıklı iyi niyet temennilerinin ardından telefonlar kapatıldı. Son durum şu; Protokol var ama imzalar henüz atılmadı...

Bu haber toplam 2032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri