Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan futbol camiasıyla vedalaşıyor..

07 Temmuz 2008 / 11:09
Kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan toprağa verilecek
Bodrum’da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan bugün toprağa verilecek. Doğan için önce Bahçelievrler'de evinin bulunduğu Ömür Sitesi'nde tören düzenlendi. Doğan'ın naaşı hastaneden 50 araçlık bir konvoyla Ömür Sitesi'ne getirildi. Evindeki vedalaşmanın ardından Doğan'ın naaşı Levent'teki Futbol Federasyonu binasına götürüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu Tesisleri'nde yapılan törende 143 gün beraber çalıştığı mesai arkadaşları ve futbol camiası ile vedalaştı.

EŞİ TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Levent'teki törende eşi Aysel Doğan, taziyeleri kabul etti. Avrupa 2008'de Milli Takımımızın maçlarını tribünlerde eşi Hasan Doğan ile yanyana oturup her gol pozisyonunda heyecanla fırlayan ve gollerde de birbirlerine sarılarak çocuklar gibi sevinen Aysel Hanım, taziyeleri kabul ederken metin olmaya çalıştı. Çocukları Selim ve Zeynep de annesinin yanında taziyeleri kabul etti.

KİMLER KATILDI

Törene TFF Yönetim Kurulu , Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, UEFA As Başkanı Şenez Erzik, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş Başkanı Erdoğan Demirören, Milli Takımlar Teknik Drektörü Fatih Terim, diğer kulüp başkanları ve yöneticileri, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel ile futbol ve tüm spor dallarının önde gelenleri ve Doğan'ın yakınları katıldı.

TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, yaptığı konuşmada, Türk futbolunun en ihtiyaç duyduğu dönemde onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Bundan sonra bize düşen onun bıraktığı bayrağı dayanışma içerisinde Türk futbolunu daha da ileriye götürmek" dedi.

Fenerbahçe Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım da yaptığı konuşmada, Hasan Doğan'ın daima adil karar veren cesur ve uzlaşmacı bir insan olduğunu söyledi. Yıldırım, "İyi bir insan, eşsiz bir dost ve iyi bir aile babasını kaybettik. Onu daima özleyeceğiz. Onunla TFF ve kulüpler arasında güzel bir çalışma ortamı oluştu. Vizyonu ile futbolun değerini artırdı" dedi.

Şenez Erzik: Önce UEFA ve FİFA başkanlarının taziyelerini ileten Erzik, "Türk futboluna bu kadar kısa zamanda önemli değerler kazandırdı. Her hafta beni arar yeni bir projeden bahsederdi. Çok sevecen bir insandı. Maçlarda eşiyle o duygu dolu kucaklaşmaları akıllardan silinmeyecektir" diye konuştu.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu: "Kelimelerin yetmediği şu ana, o gollerin atıldığında dayanan kalbi dayanamaz mıydı diyor insan. O futbolcularına 'cesur yürek' derdi. Ben inanıyorum o cesur yürekler birgün ona kupaları götürecek."

Oğlu Selim Doğan, bu acılı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayıp destek olan herkese teşekkür etti.Hasan Doğan'ın babası Mustafa Doğan törende gözyaşlarına haki olamadı.

CENAZE NAMAZI FATİH CAMİİNDE

Hasan Doğan'ın naaşı TFF'ndaki törenin ardından Fatih Camii'ne götürülüyor. Burada öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Doğan'ın naaşı Topkapı Aile Mezarlığı'nda toprağa verilecek...

Ayrıntılar gelecek...


Bu haber toplam 2354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri