Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vakit Milliyet'in açığını yakaladı

Doğan Grubu yöneticisi Gedik ile Gelir İdaresi Başkanı Ulusoy arasındaki pazarlığın ses kaydını ‘dinleme terörü' olarak veren Milliyet'in kulakları arşive takıldı...
Doğan Grubu yöneticisi Gedik ile Gelir İdaresi Başkanı Ulusoy arasındaki pazarlığın ses kaydını ‘dinleme terörü' olarak veren Milliyet, 1999'da Erbakan-Hatipoğlu arasındaki telefon görüşmesini tam metin vermiş ve “Seni Gidi Hoca” manşetini atmıştı


Milliyet gazetesi, Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik ile Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy arasında geçen ses kaydının video.google.com adresli video paylaşım sitesine düşmesini, “Yine dinleme terörü... Koca kulak iş başında” başlıklı manşetiyle eleştirdi. Kişilerin ve telefonların dinlenmesine karşı çıkan Milliyet ve Hürriyet, birçok siyasinin ve bürokratın telefon kayıtlarını yayınlamıştı. İşte o haberler:

MİLLİYET, ERBAKAN-HATİPOĞLU KONUŞMASINI YAYINLADI
Tarih 20 Haziran 1999... Doğan Holding'in sahibi olduğu Milliyet gazetesi, dönemin Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş'ın, Fazilet Partisi'nin (FP) kapatılması davası için Anayasa Mahkemesi'ne delil olarak sunduğu Necmettin Erbakan ve Yasin Hatipoğlu arasındaki telefon görüşmesini “Seni gidi Hoca” başlığıyla verdi. Söz konusu haberde; ses kaydının bulunduğu kasetin Erbakan ile Hatipoğlu arasında 21.3.1999 tarihinde saat 20.15'te yapılan telefon görüşmesini içerdiği vurgulandı. Başsavcı'nın hukuk dışı davranışı köşe yazarları tarafından övüldü, partide gelenekçi ve yenilikçiler arasında kavga yaşandığı iddia edildi. Haberde; Erbakan - Hatipoğlu kasetinin tam metninin ele geçirildiği ifade edildi.

HÜRRİYET DE YAYINLAMIŞTI
Tarih 22 Şubat 2008… Doğan Holding'in sahibi olduğu Hürriyet gazetesi, BOTAŞ iddianamesinde adı geçen sanıkların telefon konuşmalarını yayınladı. “Çete Reisi Dingil Rıza” başlıklı manşet haberde, “BOTAŞ iddianamesinde, sanıkların telefon konuşmalarında önlem olarak birbirlerine taktıkları ‘Dingil, F4 kardeş, ağa, patron, tombalak, gözlüklü ve Abdulcabbar' gibi lakapları kullandıkları yer aldı” denildi.

SES KAYDINDA NE YER ALIYOR?
“video.google.com adresli video paylaşım sitesi”ne, Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik ile Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy arasında geçen ses kaydı düşmüştü.

Görüşmenin içeriğinde Gedik ve Ulusoy, Doğan Grubu'na verilecek cezayla ilgili konuşuyor, cezanın düşürülmesi ve 2003, 2004'ün dışındaki yılların denetlenmemesi konusunda anlaşıyorlardı.

Ses kaydının içeriğini birçok gazete yayınladı. Doğan Grubu ise Milliyet gazetesi üzerinden sert tepki gösteren bir haber yayınladı. Ses kaydının yasa dışı olduğunu belirten Milliyet gazetesi, bu görüşmenin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın bilgisi ve izniyle gerçekleştirildiğini belirtti. Böylece Milliyet ses kaydındaki konuşmanın yapıldığını doğrulamış oldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri