Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan Holding Zarar Açıkladı

09.04.2010 05:20
Doğan Yayın Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan aaliyet raporuna göre, şirketin geçen yılki zararı arttı. işte holdingin 2009 bilançosu:

Doğan Yayın Holding, geçen yıl 343 milyon lira konsolide net zarar açıkladı.

Şirketin 2008 yılında 323,9 milyon lira olan konsolide net zararı geçen yıl 343 milyon 31 bin liraya yükseldi.

Bağımsız denetçi raporunun görüş bölümünde, ilişikteki konsolide finansal tabloların Doğan Yayın Holding A.Ş ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2009 tarihi itibariyle finansal durumunu, aynı tarihte sona eren yıla ait finansal performansını ve nakit akımlarını, Sermaye Piyasası Kurulunca kabul edilen finansal raporlama standartları çerçevesinde doğru ve dürüst bir biçimde yansıttığı belirtildi.

Raporun ''Görüşü Etkilemeyen Husus'' bölümünde, Doğan Yayın Holding A.Ş ve bazı bağlı ortaklıklarının geçmiş hesap dönemleri vergi incelemesine tabi tutulduğu ifade edilerek, şöyle denildi:

''Düzenlenen vergi inceleme raporlarında vergi aslı ve ziyaı olarak toplam 4.996 milyon Türk Lirası vergi cezası hesaplanmıştır. Grup, söz konusu vergi ceza ve ihbarnamelerinin terkini amacıyla uzlaşma görüşmeleri dahil olmak üzere yasal süreçleri başlatmıştır. Bu süreçte Grup, üzerinde uzlaşma sağlanmayan vergi ve ceza ihbarnamelerinin terkini amacıyla ilgili vergi daireleri aleyhine davalar açmıştır. Detayları yine dipnot 19'da açıklandığı üzere, Grup üzerinde uzlaşma sağlanmayan ve ilk vergi mahkemelerinde sonuçlanmayan 4.037 milyon TL tutarındaki vergi cezalarına ilişkin hukuk müşavirleri ve vergi uzmanlarının görüşleri doğrultusunda 31 Aralık 2009 tarihinde sona eren döneme ait konsolide finansal tablolarında karşılık ayırmamıştır. Bu rapor tarihi itibariyle Grup tarafından açılan davalar yargılama sürecinin çeşitli aşamalarında devam etmekte olup, uzlaşma sağlanmayan ve ilk vergi mahkemelerinde sonuçlanmayan vergi cezalarına ilişkin davaların sonuçları üzerinde önemli bir belirsizlik bulunmaktadır.''

Bu haber toplam 988 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri